בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערכות המגן ייאספו בחודשים הקרובים 

ערכות המגן ייאספו בחודשים הקרובים

 
 
חדשות נענע

הקבינט המדיני-ביטחוני החליט כי המסכות ירוכזו במלאי מרכזי, שינוהל על ידי חברה אזרחית. לפיד: "המערכת צריכה להתאים את עצמה לשינויים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקבינט המדיני-ביטחוני החליט היום (רביעי) כי ערכות המגן הנמצאות בידי האזרחים ייאספו בחודשים הקרובים. המסכות ירוכזו במלאי מרכזי, שינוהל על ידי חברה אזרחית. כמו כן הוחלט כי במקביל תשופר היכולת לייצור מהיר של מסיכות מגן בהתאם לצורך. שרי הקבינט, למעט השר יוסף לפיד, הצביעו בעד ההחלטה.

שר הביטחון, שאול מופז, הסביר שמדובר בצעד ראשון של התמודדות עם המצב האסטרטגי החדש שנוצר באזור לאחר סיום המלחמה בעיראק. "זהו הצעד הנכון, והוא משפר את היכולת של ההרתעה והמענה בצורה הטובה ביותר", דברי מופז.

השר לפיד טען כי לא נשקף לישראל איום דומה: "יש צריך לבדוק אם הצרכים שהיו לפני המלחמה בעיראק הם גם הצרכים שצריכים להנחות אותנו כעת. המערכת צריכה להתאים את עצמה לשינויים שמתרחשים במזרח התיכון ולא לפעול באופן אוטומטי".

ראש הממשלה, אריאל שרון, השיב ללפיד כי מטרת המהלך היא לחסוך כסף בטווח הארוך. במלאי לא יהיו כל מסיכות האב"כ הדרושות. כמו כן לא יהיה צורך בתחנות רענון, ולכן המהלך צפוי ללחסוך משאבים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by