בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חומה בגובה 4.5 מטר - באמצע הכפר 
 
 הקטע שיבנה יהיה באורך שני קילומטרים (אילוסטרציה רויטרס)   
 
חדשות נענע

ישראל תתחיל לבנות בשבוע הבא את גדר ההפרדה בשכונת א-רם, כחלק מ"עוטף ירושלים". 70,000 פלסטינים ינותקו מירושלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל תתחיל לבנות בשבוע הבא את גדר ההפרדה בשכונת א-רם שבמזרח ירושלים. קטע זה של גדר ההפרדה מהווה חלק מעוטף ירושלים. החומה, בגובה ארבעה מטרים וחצי מטרים, תיבנה במרכז השכונה ותבודד כמה עשרות אלפי פלסטינים בעלי תעודות זהות כחולות משטחי ישראל.

הקטע שיבנה יהיה באורך שני קילומטרים. החומה תעבור במרכזו של כביש 60 ותחלק אותו לשני חלקים - בחלק אחד ייסעו ישראלים ובחלק השני פלסטינים. תושבי א-רם יורשו להיכנס לירושלים רק אחרי בידוק ביטחוני, שיתבצע במחסום קלנדיה. המחסום, שממוקם כ-2.5 קילומטרים צפונית לשכונה, יהפוך לטרמינל נוסעים.

בשכונת א-רם מתגוררים כ-70 אלף בני אדם, מחציתם נושאים תעודת זהות כחולה. התושבים שנושאים תעודות זהות כחולות מוחים על בניית הגדר. בין התושבים גם חבר הכנסת אחמד טיבי, שמתגורר בא-רם. התושבים עתרו לבג"ץ והם מתכוונים לפתוח במסע הסברה נרחב.

בניית "עוטף ירושלים" צפויה להסתיים עד מאי 2005. בתחילת השבוע החלו לבנות את קטע הגדר סמוך לאריאל. השאיפה במערכת הביטחון היא גדר רציפה עד קיץ 2005. הגדר כולה תהיה באורך של כ-640 קילומטר, ועלות הפרויקט ינוע סביב 8-9 מיליארד שקלים.

גורמים בטחוניים מדגישים כי בניית הגדר צמצמה באופן ניכר את הפיגועים בשטח ישראל. מאז שהוקמה הגדר הצליחו לעבור אותה 52 מחבלים, אך הם נתפסו דקות לאחר מכן, בזכות הציוד הטכנולוגי שהוצב על הגדר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by