בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מזוז: לא רמזתי שארבל תפרה תיק 
 
 בביקורת אין משום הטלת דופי. מזוז (לעמ)   
 
חדשות נענע

היועץ דיבר בפגישה של בכירי הפרקליטות שהביעו אמון ביושר ובהגינות של פרקליטת המדינה לשעבר. לפיד: לא אפעל להדחתה של ארבל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בכירי פרקליטות המדינה נפגשו הערב (חמישי) והודיעו בסיום פגישתם כי הם מביעים אמון ביושר ובהגינות של השופטת ופרקליטת המדינה לשעבר, עדנה ארבל.

בחלקה השני של הפגישה השתתף גם היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, שהבהיר כי בביקורת שמתח על הפרקליטות בעניין פרשת האי היווני אין משום הטלת דופי ביושרה של ארבל. מזוז הדגיש כי מעולם לא התכוון לרמוז לכך שארבל "תפרה תיק" לראש הממשלה שרון.

בפגישה השתתפו ממלאת מקומה של ארבל ולשעבר סגניתה, נאוה בן-אור, פרקליטי המחוזות השונים ברחבי הארץ ומנהלי המחלקות בפרקליטות. חלק מן הבכירים עבדו במצוד לארבל ונטלו חלק בחקירה שהסתיימה בהמלצתה להגיש כצתב אישום נגד ראש הממשלה שרון ונגד בנו גלעד.
 

לפיד: לא אפעל להדחתה של עדנה ארבל

 
"אני לא מטיל ספק בהגינותה של עדנה ארבל, יש חילוקי דיעות בינה לבין היועץ המשפטי לממשלה על אופן ניהול התיק של האי היווני. גם זה לגיטימי". כך אמר הבוקר שר המשפטים, יוסף לפיד, בעקבות הסערה המשתוללת בימים אלה את פרקליטות המדינה, בעקבות ביקורתו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז.

לדברי לפיד, ביקורתו של מזוז על פרקליטת המדינה לשעבר, עדנה ארבל, אינה טורדת את מנוחתו, והוא רואה בה "חילוקי דיעות לגיטימיים". כך או כך, הבהיר כי אין בכוונתו לפעול להדחתה של ארבל. "אפילו לא עולה בדעתי לפעול, כפי שהתבקשתי, להדחתה של עדנה ארבל מתפקידה כשופטת בבית המשפט העליון", אמר אתמול לפיד לעיתון הארץ.

אמש הודיע לפיד, כי בתחילת השבוע הבא יכנס דיון מיוחד לליבון הסוגיות שעלו בעקבות האשמות מזוז. בפגישה צפויים להשתתף היועץ המשפטי, מנכ"ל המשרד ובכירי הפרקליטות.
 

יהלום: "ארבל איננה ראויה לכהן כשופטת"

את התנגדותו להדחת ארבל השמיע לפיד בעקבות מכתבים ששוגרו אליו, הקוראים להדחתה המיידית של ארבל מכהונתה הנוכחית בבית המשפט העליון.

את אחד המכתבים שיגר חבר הכנסת שאול יהלום מהמפד"ל, ובו כתב כי "הגברת ארבל פעלה בתיק האי היווני שלא ביושר, לא במקצועיות ולא על-פי שיקולים מקצועיים". יהלום הוסיף וכתב כי "התנהגות זה מהווה השחתת מידות פרקליטות המדינה, הפרת אמונים ומעילה בשליחות ובאמון שניתנו בידיה". יהלום קבע במכתבו כי ארבל "איננה ראויה לכהן כשופטת".

על המכתב השני ששוגר ללפיד היו חתומים שמונה חברי כנסת מסיעות הליכוד, ש"ס, והאיחוד הלאומי. השמונה דרשו מלפיד לכנס את הוועדה לבחירת שופטים כדי לדון מחדש במינויה של ארבל, והפסקתו. לדבריהם, הדבר מתבקש בשל "כשלים חמורים ביותר בפעילותה ובשיקול דעתה". על המכתב חתומים חברי הכנסת גלעד ארדן, מיכאל גורלובסקי, אהוד יתום, יולי אדלשטיין, יעקב מרגי, נסים זאב, אריה אלדד, ואליעזר כהן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by