בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ניו יורק: נעצר ישראלי בחשד להברחת ציוד לחיזבאללה 
 
 השניים ידעו כי מדובר בציוד גנוב המיועד לחיזבאללה (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

במבצע מיוחד נעצר תומר גרינברג, ישראלי בן 30, בחשד להברחת ציוד גנוב לראיית לילה לארגון החיזבאללה. נעצר גם שותפו, אזרח לבנוני-קנדי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כתב אישום הוגש הלילה (חמישי) נגד תומר גרינברג, ישראלי בן 30, שנעצר בניו יורק בחשד שתיכנן להבריח ציוד לחימה עבור ארגון חיזבאללה בלבנון. גרינברג חשוד כי יחד עם שותפו, תיכנן להעביר לארגון אמצעים לראיית לילה. השניים מואשמים בקשירת קשר לייצא ציוד ראיית לילה מתקדם מ"דור שלישי", מבלי להחזיק ברשיונות מהממשל האמריקנית, כפי שדורש מהם החוק.

שותפו של גרינברג, נאג'י אנטואן אבו חליל, בן 39, בעל אזרחויות לבנונית וקנדית, הוא מנהל חברת תובלה ממונטריאול, קנדה. אף הוא מואשם בנסיון הברחת הציוד בעקבות מבצע סמוי של האף-בי-איי. אם יורשעו, צפוי גרינברג לעונש של חמש שנים וקנס בגובה של עד 250 אלף דולרים. אבו חליל, לעומת זאת, הוא צפוי לעונש המקסימלי: שלושים שנות מאסר, וקנס של 750 אלף דולרים.

על פי כתב האישום, נפגש אבו חליל על סוכן שתול של אף-בי-איי, שהציג את עצמו כנציג של לקוח המעוניין לשלוח ציוד גנוב לאנשי ארגון חיזבאללה באתונה. בתגובה אמר אבו חליל כי הדבר יכול להתבצע בקלות.

בהמשך ערך אבו חליל מפגש עם סוכן אף-בי-איי נוסף שהתחזה ללקוח, ומסר את כתובות אנשי החיזבאללה אליהם אמור הציוד להשלח. על פי החשד, זייף אבו חליל את תעודת המשלוח, על מנת להסוות את מטען אמצעי ראיית הלילה, ואת זהות הנמענים. השניים אף קיבלו מקדמה עבור ביצוע המשלוח, בגובה של 2,500 דולרים.

מועד פתיחת משפטם עדיין אינו ידוע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by