בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארוסת רוצח רבין תרצה על פילוסופיה באוניברסיטה 
 
 טרימבובלר סייעה לרוצח להבריח מסמכים (ערוץ 2)   
 
חדשות נענע

מחלוקת בירושלים: האוניברסיטה העברית הזמינה את לריסה טרומבובלר לסדרת הרצאות. מכון יד בן-צבי קרא לסיום שיתוף הפעולה עם האוניברסיטה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחלוקת בירושלים סביב הזמנתה של הד"ר לפילוסופיה וארוסתו של רוצח ראש הממשלה, לריסה טרימבובלר, לסדרת הרצאות באוניברסיטה העברית. בעקבות הזמנתה הכריז מכון יד בן-צבי על הפסקת שיתוף הפעולה עם האוניברסיטה, אך גורמים אקדמיים בירושלים מתעקשים על קיום הרצאותיה של טרימבובלר, בשם החופש האקדמי.

"לא יעלה על הדעת שמוסד המקדם את מורשתו של הנשיא יצחק בן צבי יאפשר לאישה שנויה במחלוקת כמו טרימבובלר להופיע במשכנו", אומרים גורמים במכון. "הודענו להנהלת האוניברסיטה שלא בא בחשבון שטרימבובלר תרצה אצלנו", אומר ד"ר צבי צמרת, מנהל המכון. לדבריו, שופט בית המשפט המחוזי התייחס אל טרימבובלר כאל מפיצת דברו של יגאל עמיר, ו"כמפירה של כללי שירות בתי הסוהר ומעבירה חומרים ממנו החוצה".

"אני לא בעלת דעות קיצוניות פוליטיות", אמרה טרימבובלר, והוסיפה: "מדובר כאן בעניין של חופש אקדמי, אני לא רואה שום סיבה לנסות לקשר בין הדברים". סדרת ההרצאות אותה התבקשה טרימבובלר לקיים אינה מזכה בנקודות אקדמיות, ועוסקת בפילוסופיה יהודית של ימי הביניים. במהלך 15 ההרצאות של הקורס, אמורה טרימבובלר לעסוק במשנת הרמב"ם וברבי יהודה הלוי.

רקטור האוניברסיטה, פרופ' חיים רבינוביץ', תומך בהבאתה של טרימבובלר לסדרת ההרצאות. לדבריו, כישוריה האקדמיים מתאימים לקיום ההרצאה. כמו כן פסל רבינוביץ' הפסקה מלאה של שיתוף פעולה בין האוניברסיטה למכון יד בן-צבי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by