בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ת"א: ילדה בת 4 נהרגה מנשיכת כלב אמסטף 
 
 כלב לא צפוי בהתנהגותו. אמסטף (ארכיון)   
 
חדשות נענע

הכלב המשפחתי תקף את הילדה בראשה וקרע בנשיכה את אבי העורקים. האם היתה עדה למחזה המזעזע. לרופא שהגיע למקום לא נותר אלא לקבוע את מותה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אביבית גנון, ילדה כבת ארבע, נהרגה אמש (חמישי) מנשיכת כלב מסוג אמסטף ברחוב בר-לב שבשכונת כפר שלם בתל-אביב. הכלב, השייך למשפחה מזה כשבועיים, תקף את הילדה בראשה וקרע בנשיכה את אבי העורקים.

אמה של הילדה, שהיתה עדה למחזה המזעזע, נחלצה לעזרתה וגם והשכנים ניסו לסייע. אולם אחרי שכשלו נסיונותיהם לחלץ את הילדה ממלתעותיו של הכלב הרצחני, הזעיקה האם את מד"א ואת המשטרה.

הילדה נפצעה מן הנשיכה באורח אנוש. צוות מד"א שהגיע לדירה ניסה להחיותה. אולם, הקרעים באבי העורקים היו גדולים מדי, ולרופא שהגיע למקום לא נותר אלא לקבוע את מותה. נדב, פרמדיק מד"א שטיפל בילדה, אמר כי במהלך ההחייאה איים הכלב על הצוות שהגיע למקום.

לאחר האירוע הגיעו לדירה חוקרי משטרה ופקחים ונטלו את האמסטף מהמקום. בנוסף, נגבתה עדות מאמה של הילדה. ככל הנראה יומת הכלב, שנתון כעת בהסגר. בשבועות האחרונים תקף הכלב כלבים אחרונים, אך לא ידוע על מקרים בהם גילה תוקפנות כלפי בני אדם.

לפני כשלושה שבועות אירע מקרה דומה כאשר ילד בן שמונה הותקף על ידי כלב אמסטף בשכונת רמת ישראל בתל-אביב. הילד ננשך ונפגע בכל חלקי גופו, ונותח במשך שעות ארוכות. בפברואר השנה נשכו שני כלבי רוטווילר באכזריות ילדה בת חמש בשכונת רמות בירושלים. למרות החבלות הרבות, הגדירו רופאיה של הילדה את מצבה הרפואי "קל".
 

הצעת חוק: לאסור אחזקת כלבים מסוכנים

 
בעקבות המקרה ברמת ישראל קראה עיריית תל-אביב להחמיר בענישת בעלי-כלבים מסוכנים, שתוקפים עוברים ושבים. ד"ר צבי גלין, הווטרינר העירוני, אמר אז: "אנחנו מתכוונים לשנות את המדיניות העירונית. נדאג שכלבי אמסטף שלא קשורים - לא יהיו בתל אביב. בלי שום פשרות ובלי שום סליחות".

הוא הוסיף: "אחרי שבחנו מספר מקרים בכל הארץ של תקיפות של כלבי אמסטף וניתחנו אותם, הגענו למסקנה שהכלב הזה הוא כלב לא צפוי בהתנהגות שלו. כוח הלסתות שלו הוא עצום והתנהגות לא אחראית של אזרחים שמחזיקים אותו מחייבת אותנו כרשות למנוע מהם להחזיק את הכלב".

בנובמבר 2002 עבר בכנסת "חוק כלבים מסוכנים" שנועד לאפשר לרשויות לסלק מרשות הרבים כלבים מסוכנים. אולם החוק לא פורסם באופן רשמי, ולכן לא נכנס לתוקף. יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת גדעון סער, אמר הערב בעקבות האירוע כי יפעל לקדם בהליך מזורז את הצעת חוק שהגיש, לפיה ייאסר להחזיק כלבים מסוכנים מסוג אמסטף פיטבול ורוטוויילר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by