בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מפקד מחלקה יודח בעקבות ירי ממנו נהרג פלסטיני נכה  
 
 חשדות כי הכוח פתח בירי בניגוד לנהלים (רויטרס - לחיילים המצולמים אין קשר לכתבה)   
 
חדשות נענע

מפקד המחלקה שיודח עמד בראש הכוח שפתח בירי ממנו נהרג איברהים יעקוב, פלסטיני נכה שהיה נתון בכיסא גלגלים. הירי - בעקבות הפרות סדר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפקד מחלקה יודח וסגן מפקד פלוגה יסיים את תפקידו בטרם עת, בעקבות תחקיר תקרית ירי שאירעה לאחרונה במחנה הפליטים קלנדיה, במהלכה נהרג בטעות איברהים יעקוב, פלסטיני נכה שהיה נתון בכיסא גלגלים. מפקד המחלקה שיודח עמד בראש כוח ההנדסה שביצע את הירי. הפלוגה תועבר מן הגזרה באופן מיידי.

מקורות בטחוניים מסרו הערב (חמישי) כי למפקד הפלוגה נרשמה הערה פיקודית בתיקו האישי וכי בעקבות מסקנות הוועדה הוחלט לפתוח בחקירת מצ"ח, בעקבות חשדות כי הכוח פתח בירי בניגוד לנהלים.

מתחקיר האירוע עולה כי תצפית צה"ל זיהתה מספר נערים מחבלים בגדר הביטחון שליד שדה התעופה עטרות, ומפירים את הסדר במקום. נמסר כי הכוח הגיע למקום במטרה להרחיק את מפרי הסדר מהגדר ומשדה התעופה.

הנערים, שהבחינו בכוח, החלו להימלט לעבר קלנדיה ונמסר שהחיילים ירו לעבר פלג גופם התחתון. במהלך המרדף הושלכו לעבר החיילים אבנים ובקבוקי תבערה, ובתגובה ירה הכוח לעבר קיר של בית סמוך. ממסקנות התחקיר לא ניתן לקבוע בוודאות מה היה מקור הירי ממנו נפגע הפלסטיני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by