בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הערכה: הכלב התוקף יומת בתור מספר ימים 
 
 הכלב הועבר למכלאה העירונית (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

כלב האמסטף שתקף את אביבית גנון בת ה-4 יומת, ככל הנראה, בימים הקרובים. מוקדם יותר היום ביקשה מערכת הבטחון להעביר לידיה את הכלב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כלב האמסטף שנשך למוות את אביבית גנון בת הארבע, יומת בזריקת הרדמה בתוך מספר ימים. כך דווח הלילה (שישי) בקול ישראל.

מוקדם יותר היום ביקשה מערכת הביטחון להעביר לידיה את הכלב, כדי שישמש ככלב שמירה. השב"כ פנה לעיריית תל אביב וביקש את הכלב. ככל הנראה, מערכת הבטחון מעוניינת להשתמש בכלב כדי לשמור במתקני כליאה.

חבר הכנסת יוסי שריד הביע התנגדות להעברת הכלב לידי מערכת הבטחון. לדבריו, הצבא מנצל כלב שאפשר לסמוך עליו שיטרוף ילדים. שריד אף פנה לפרקליט הצבאי הראשי, וקרא לו להתערב בעניין.
 

אין חשד לרשלנות מצד הורי הילדה

המשטרה סיימה את חקירת מותה של אביבית. מהחקירה עולה כי אין כל חשד לרשלנות מצד ההורים. הכלב שנשך את אביבית היה הכלב המשפחתי ששהה בתוך הבית, ולכן הוא לא היה אמור להיות מוחזק ברצועה או עם מחסום לפיו.

עיריית תל אביב מתכוונת לפנות לבעלים של כלבי האמסטף, ולבקש מהם להעביר את כלביהם לכלביות העירוניות. מכיוון שהחוק אינו אוסר על החזקת כלבים מסוג זה העירייה לא יכולה לכפות זאת על בעלי הכלבים. חמישה בעלי כלבים מסוג אמסטף הביאו הבוקר את כלביהם לכלביות של העירייה.

ד"ר בוריס יעקובסון, ראש המכון הווטרינרי במשרד החקלאות, אמר בראיון לגלי צה"ל כי כלבי האמסטף ידועים בתור כלבים אגרסיביים ומסוכנים. לדבריו, יש לדאוג לכך שכל הכלבים, במיוחד כלבים גדולים, לא ישוטטו חופשי. "מי שנפגע מהכלבים האלה זה בעיקר ילדים, כי הם נמצאים בגובה של הכלב. את הגזע הזה פיתחו לקרבות", דברי יעקובסון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by