בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחסור בברזל פוגע באינטליגנציה 

מחסור בברזל פוגע באינטליגנציה

 
 
חדשות נענע 

מחקר חדש בבריטניה: לנערות הסובלות מאנמיה יש יכולת קוגניטיבית נמוכה יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חוקרים בריטים גילו כי נערות הסובלות ממחסור בברזל עלולות לסבול גם מאינטליגנציה נמוכה. לפי ממצאי המחקר, קיימת זיקה של ממש בין המוגלובין נמוך לבין יכולת שכלית ירודה.
 
החוקרים, מאוניברסיטת קינגס קולג` בלונדון, התמקדו ב-152 נערות בנות 11 עד .18 הנבדקות סיפקו פרטים על התזונה שלהן ועברו בדיקות דם. כמו כן, הן עברו מבחנים לבדיקת יכולתן השכלית. הממצאים העלו כי לנערות שסבלו ממחסור בברזל ברמה של אנמיה הייתה גם אינטליגנציה נמוכה. הפער נותר משמעותי גם אחרי שגורמים אחרים כמו מעמד חברתי, מוצא אתני, תזונה ווסת נלקחו בחשבון.
 
החוקרים אמרו כי מסקנת המחקר היא שמחסור בברזל הוא תופעה נפוצה בקרב מתבגרות בבריטניה, וכי מצב התזונה והברזל ממלא תפקיד חשוב בקביעת היכולת הקוגניטיבית.

ההמוגלובין, חלבון הנמצא בכדוריות הדם האדומות, ממלא תפקיד חיוני בהעברת חמצן לרקמות הגוף. ברזל הוא מרכיב חיוני בהמוגלובין, ובלי אספקה של ברזל כחלק מתזונה, הגוף אינו יכול לייצר מספיק כדוריות דם אדומות. במקרים חמורים, עלול הדבר להביא לאנמיה.

אנשים הסובלים ממחסור בברזל צריכים לאכול ירקות ירוקים, בשר רזה, שעועית אפויה ופירות יבשים. עליהם לדאוג למקור טוב של ויטמין C בכל ארוחה, מפני שיש בו הרבה ברזל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by