בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נהרג מנהיג אל קאעידה בסעודיה 
 
 אל מוקרין, במרכז, ושניים מעוזריו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

עבד אל עזיז אל מוקרין נהרג הלילה בריאד בחילופי אש עם כוחות הביטחון הסעודים. כמה שעות לפני כן היה מעורב בעריפת ראשו של המהנדס האמריקני פול ג'ונסון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הטלוויזיה הסעודית שידרה הבוקר (שבת) את צילומי גופתו של מנהיג אל קאעידה בסעודיה, עבד אל עזיז אל-מוקרין, שנהרג הלילה מירי שוטרים בריאד. אל-מוקרין אחראי לעריפת ראשו אתמול של השבוי האמריקני פול מרשל ג'ונסון.

בשידור צילומי הגופה מבקשים הסעודים להזים את ההכחשה, שפורסמה הבוקר באתר אינטרנט של תנועה איסלאמית מיליטנטית במצרים. בהודעה נאמר שהדיווח על הריגתו של אל-מוקרין הוא שקרי ונועד לשבור את רוחם של "הלוחמים הקדושים".

הדיווח על הריגת מנהיג אל קאעידה בסעודיה הגיע שעות ספורות לאחר שאנשי הארגון רצחו בעריפת ראש את האזרח האמריקני, פול מרשל ג'ונסון. על פי מקורות ביטחוניים בסעודיה, עד ראייה ראה אמש את הרוצחים משליכים את גופתו של ג'ונסון ממכונית, רשם את מספרה ודיווח על כך למשטרה. כעבור זמן קצר, איתרה המשטרה את המכונית בתחנת דלק, ואז החל קרב היריות.

בחילופי האש עם השוטרים נהרגו מלבד אל-מוקרין, גם שלושה פעילי אל-קאעידה נוספים. מהירי נהרגו גם חמישה שוטרים סעודים. על פי דיווחים נוספים, במקביל התרחש מבצע נוסף של כוחות הביטחון הסעודיים בשכונת אל-קודס הסמוכה. לא נמסרו פרטים נוספים, אולם ברשת אל-ערבייה דווח כי נעצרו עוד עשרה פעילי אל-קאעידה, מאנשיו של אל-מוקרין.
 

"רצח בדם קר"

 
גופתו של ג'ונסון, שנחטף לפני כשבוע, נמצאה אמש בפרבר של הבירה ריאד. בהודעה שפרסם הארגון נכתב כי הוא הוצא להורג משום שהשלטונות הסעודיים סרבו לשחרר אסירים חברי אל-קאעידה עד תום האולטימטום שניתן להם ביום שישי בצהריים.

"הכופרים האמריקנים ירגישו כעת קצת ממה שהאמריקנים מעוללים למוסלמים, בין היתר באמצעות מסוקי אפאצ'י", נכתב בהודעת הארגון.

ג'ונסון, עבד מטעם חברת "לוקהיד מרטין" על מערכות נשק של מסוק האפאצ'י. הוא היה החטוף המערבי הראשון בגל החטיפות שביצעו אנשי אל קאעידה בערב הסעודית בשנה האחרונה, כתגמול על מה שכינה התעללות ארצות הברית באסירים מוסלמים.

נשיא ארצות-הברית, ג'ורג' בוש, כינה את המעשה "רצח בדם קר" והבהיר כי ההוצאה להורג לא תמנע מהאמריקנים להמשיך ולהיאבק בטרור. מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, גינה אף הוא את הרצח ואמר כי הוא מקווה שהאזרחים האמריקנים השוהים בסעודיה לא יעזבו את הממלכה, משום שהדבר יתפרש לדבריו כניצחון לטרוריסטים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by