בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מקורבים לשרון: אין מגעים לאחדות 
 
 ``אין סיבה להגיב לעמדות נתניהו`` (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נתניהו הודיע כי הוא מתנגד לאחדות בשל מדיניותה הכלכלית של מפלגת העבודה. פרס: העבודה לא תצטרף לממשלת אחדות ללא משא ומתן עם הפלסטינים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בתגובה להודעת נתניהו, כי הוא מתנגד לממשלת אחדות בשל מדיניותה הכלכלית של מפלגת העבודה, אמרו היום (שבת) מקורבים לראש הממשלה, אריאל שרון, כי אין סיבה להגיב לעמדות נתניהו בעניין אחדות משום ש"לא מתנהל כרגע כל משא ומתן כזה". "הדברים נאמרו משיקולים פנימים בליכוד, לאחר שהאשימו את נתניהו בשבירת השלישיה נתניהו-שלום-לבנת", הוסיפו.

מלשכת שר האוצר, בנימין נתניהו, נמסר היום כי נתניהו מתנגד לצירוף מפלגת העבודה לקואליציה, וזאת בשל התנגדותה המוצהרת למדיניות הכלכלית שהוא מוביל. בהודעה שפירסמה לשכת נתניהו נאמר כי אם תוחזר "מדיניותה הכלכלית המתרפסת של העבודה בפני הוועדים הגדולים, יימחקו כל ההישגים של מדיניות הממשלה הנוכחית בתחום הכלכלי".
 

שלושה תנאים לאחדות

 
יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שמעון פרס, אמר אתמול (שישי) שהעבודה לא תצטרף לממשלת אחדות לפני שתהיה בינה לבין הליכוד הסכמה על תכנית מדינית. פרס גם הביע ספק בהיתכנות מהלך שכזה וטען כי לשרון אין רוב למהלך בקרב חברי סיעת הליכוד.

בראיון לניו יורק טיימס אמר פרס כי העבודה לא תומכת בתוכנית ההתנתקות במתכונתה הנוכחית והתנה את ההצטרפות לממשלה בשלושה תנאים: פתיחת משא ומתן עם הפלסטינים על פינוי רצועת עזה. קביעת לוח זמנים לפינוי הרצועה. הסכמה על המדיניות לגבי עתיד הגדה המערבית.

אתמול התפרסם בעיתון ה"ג'רוזלם פוסט" סקר לפיו 21 מתוך 40 חברי סיעת הליכוד בכנסת מתנגדים להצטרפות סיעת העבודה לממשלת אחדות. מן הסקר עולה עוד כי 15 חברים תומכים בהצטרפות העבודה לממשלה. סילבן שלום, לימור לבנת ורוחמה אברהם אמרו כי טרם גיבשו החלטה סופית בעניין.
 

פרס יבחן על פי מבחן התוצאה

מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, אמר הערב כי התנאים שהציג פרס לכניסה לממשלת אחדות בדבר הצורך במשא ומתן על עתיד הגדה "מעודדים". "יחד עם זאת, כמו אריאל שרון, גם פרס ייבחן על פי מבחן התוצאה ולא על פי דיבורים בלבד", אמר אופנהיימר.

חבר הכנסת ראובן ריבלין, שתומך בהצטרפות העבודה לממשלה, אמר כי הליכוד יצטרך לבחור בין ממשלת אחדות לאומית לבין בחירות מוקדמות, משום שלטענתו אין כל דרך לשמור על הממשלה עם הרוב הקיים בכנסת, שעומד על 59 חברי כנסת.

לדבריו, "אם העבודה תסכים למדיניות הדיפלומטית והכלכלית הקיימת, אז קואליציה עם העבודה תהיה האופציה הפחות גרועה בין השתיים. אני מצטער לתמוך בממשלת אחדות אבל אני חייב להיות מציאותי. קיום בחירות יהיה צעד התאבדותי, משום שהכנסת הבאה תהיה כנראה פחות לאומנית מהנוכחית."
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by