בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חברי פרלמנט בריטים: חיילים ירו עלינו 
 
 הבריטים טוענים כי הכדורים שרקו לידם (רויטרס אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

הבריטים עסקו בבדיקת הרס הבתים ברפיח. צה"ל: הביקור לא תואם, הנושא בבדיקה. מקור בריטי אשמי: "מוקדם מדי לומר" מי פתח באש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלושה חברי פרלמנט בריטים המבקרים ברצועת עזה התלוננו הבוקר (שבת) כי חיילים של צה"ל ירו אתמול על הקבוצה בעת שסיירו ברפיח בחסות האו"ם. הבריטים טוענים כי הכדורים חלפו בסמוך אליהם. איש לא נפגע.

חברי הפרלמנט דורשים כעת הסברים מהשגריר הישראלי בבריטניה, ולדבריהם יתלוננו בפניו כאשר יחזרו לבריטניה. אחת מחברות הפרלמנט אמרה: "אם צה"ל יורה לעבר חברי פרלמנט תחת חסות האו"ם, ניתן לתהות על היחס שמקבלים הפלסטינים, והוסיפה: "ראיתי מכלי ראשון את האלימות אותה מקבלים הפלסטינים מידי צה"ל".

מצה"ל נמסר כי הנושא בבדיקה, ומקורות צבאיים טוענים כי ביקורם של חברי הפרלמנט הבריטים לא תואם עם רשויות הביטחון. מקורות במשרד החוץ מסרו גם הם כי הטענות נבדקות וכי הביקור לא תואם עימם. חברי הפרלמנט טוענים כי תיאמו את הביקור עם השגרירות הבריטית בתל אביב.

מקור בריטי רשמי אישר את הירי לעבר שלושת חברי הפרלמנט הבריטים ליד רפיח, אך אמר סייג: "מוקדם מדי לומר אם היו אלה חיילים ישראליים או חמושים פלסטינים שפתחו לעברם בירי. "הם רק דיווחו לנו על התקרית והשבתי להם כי אבדוק את העניין עם הישראלים", אמר המקור וכאשר נשאל אם נורו בידי חיילים או פלסטינים השיב: "אני חושב שמוקדם מדי לומר".

ח"כ רומן ברונפמן (מרצ-יחד) אמר כי התקרית ברפיח היא "גול עצמי אומלל מבחינת ההסברה הישראלית". "אני רואה בכך חוסר אחריות של דרג הביניים של המפקדים בצבא וקורא לעשיית בדק בית רציני", הוסיף ח"כ ברונפמן.

חברי הפרלמנט סיירו באזור רפיח בכדי לבחון את הרס הבתים ליד הגבול עם מצרים. לדבריהם, הם נסעו במכוניות מסומנות של האו"ם וירדו לסייר באזור, כאשר נפתח לעברם ירי וכדורים שרקו מסביבם. באזור נורה למוות לפני כשנה הצעיר הבריטי טום הורנדל.

במרץ 2002 נורו ונהרגו ליד חברון שני חברים בכוח השלום של האו"ם מאש שירה חמוש פלסטיני. גם חיילי צה"ל הואשמו בשנים האחרונות במספר אירועי ירי לעבר שיירות של האו"ם ושל דיפלומטים זרים שסיירו בגדה המערבית וברצועת עזה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by