בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרשת האי היווני: מחר יוגשו עתירות נגד החלטת מזוז 
 
 חשד כי היועץ ``תפר את סגירת התיק``. שריד (לעמ)   
 
חדשות נענע

העותרים, ח"כ שריד וח"כ כבל, טוענים כי החלטת היועץ לא נעשתה בתום לב. שריד: מול עיני היועץ עמדו שיקולים זרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברי הכנסת יוסי שריד (יחד) ואיתן כבל יגישו מחר (ראשון) עתירות לבג"ץ נגד החלטת היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לסגור את התיק נגד ראש הממשלה, אריאל שרון, ובנו גלעד בפרשת האי היווני.

לדברי ח"כ כבל , בג"ץ צריך לבחון באופן מדוקדק את החלטת מזוז, מכיוון שמדובר בהעמדה לדין של אישי ציבור בכירים, וזאת הן בשל עקרון שיוויון החוק והן בשל מומחיותו המשפטית של בית המשפט העליון. כבל טוען כי מזוז לא התייעץ בנוגע להחלטתו "בלב פתוח ובנפש חפצה". מאז היכנס היועץ לתפקידו, טוען כבל, הוא גילה עוינות שמגיעה עד לכדי "שריפת המועדון" באמירות כלפי הפרקליטות שלא נשמעו כמותם, שאינן מאפשרות לקיים את חובת ההתייעצות כפי שדורש הדין.

ח"כ שריד יטען אף הוא כי החלטת היועץ לא נעשתה בתום לב וכי יש בה כמה סעיפים המעידים כי היו מול עיניו שיקולים זרים. לדברי גורמים משפטיים, נוסח החלטת היועץ מעלה את החשד כי הוא "תפר את סגירת התיק".
 

תרגילים, התעללויות, השפלות

יו"ר ועדת חוקה, ח"כ מיכאל איתן מהליכוד, קרא לשר המשפטים, יוסף לפיד, לפעול כנגד ההתקפות של גורמים במערכת המשפט ואכיפת החוק נגד היועץ המשפטי לממשלה. "יש לדכא ביד חזקה את המרד בפרקליטות ולשלוח את ראשי הקושרים הביתה", אמר איתן. לדבריו, "אם תיפול שערה משערות ראשו של היועץ מזהיר איתן תבוא תגובה קשה מצד רבים שעדיין שותקים ומבליגים נוכח ההתנפלות חסרת התקדים על מי שעומד בראש מערכת אכיפת החוק בישראל".

ח"כ איתן גם קרא גם ליועצים המשפטיים הקודמים לממשלה, אליקים רובינשטיין, מיכאל בן יאיר ויוסף חריש "לצאת מהארון" ולדווח לציבור על התרגילים, ההתעללויות וההשפלות שהיה עליהם לספוג מראשי פרקליטות המדינה במהלך כהונתם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by