בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מדיני-פוליטי 
ביום מסירת רישומי השיחות עם ראשי "ישראל היום": נתניהו הגיש בקשה לדיון נוסף 

ביום מסירת רישומי השיחות עם ראשי "ישראל היום": נתניהו הגיש בקשה לדיון נוסף

 
מדיני-פוליטי |
 

שעות לפני חשיפת נתוני השיחות בין רה"מ לאדלסון ורגב, בהתאם לקביעת ביהמ"ש שניתנה בעקבות עתירת חדשות 10, נמסר מטעמו של נתניהו כי הוא קורא לקיים דיון נוסף כדי להכריע בסוגיות עקרוניות. "אין לו מה להסתיר, אך לא מתקבל על הדעת שעובדי ציבור יהיו נתונים לחשיפת שיחותיהם הפרטיות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

התפתחוית ב"תיק 2,000": ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיש היום (שלישי) לבית המשפט העליון בקשה לקיים דיון נוסף בהרכב מורחב, בנוגע לחשיפת רישומי השיחות שקיים עם בעלי "ישראל היום" שלדון אדלסון ועם עורך העיתון לשעבר, עמוס רגב. ההחלטה על מסירת רישומי השיחות נעשתה בעקבות עתירת חדשות 10 ופרשננו רביב דרוקר.


"פסק הדין בעניין חשיפת שיחות הטלפון הפרטיות של ראש הממשלה נתניהו עם שלדון אדלסון ועם עמוס רגב פוגע פגיעה אנושה בזכות לפרטיות", נמסר בהודעת ראש הממשלה. "בפרק הזמן הקצר שחלף מאז פרסום פסק הדין, אנו עדים לנחשול עצום של פניות לחשיפת שיחות טלפון פרטיות ויומני פגישות פרטיות של עובדי ונבחרי ציבור רבים, וזו רק ההתחלה".

 

כתבות נוספות בנושא: ראש ממשלה בחקירה >>

ארי הרו התבקש לבדוק היתכנות לעסקה עם נוני מוזס

המשטרה לביהמ"ש: החשדות נגד נתניהו - שוחד, מרמה והפרת אמונים

יחסי אדלסון-נתניהו בצל חקירת תיק 2,000: "ישראל היום" נגד רה"מ?

 

 
נתניהו מבקש דיון נוסף בחשיפת פרטי שיחותיו עם שלדון אדלסון
 נתניהו מבקש דיון נוסף בחשיפת פרטי שיחותיו עם שלדון אדלסון   צילום: רויטרס 
 

בלשכת נתניהו הוסיפו כי הוא אינו מבקש מבית המשפט לבטל את החלטתו בעניין אדלסון ורגב, "מהסיבה הפשוטה שאין לו מה להסתיר". בלשכתו הסבירו כי בקשת נתניהו לדיון נוסף נובעת מ"החשיבות העקרונית שמייחס ראש הממשלה לזכות הבסיסית לפרטיות, ולאור מבול הפניות מאז פרסום פסק הדין".

 

"אין זה מתקבל על הדעת ששרים, חברי כנסת, שופטים ועובדי ציבור אחרים יהיו נתונים לחשיפת שיחותיהם הפרטיות עם עיתונאים ובכלל", טענו בלשכת ראש הממשלה. נתניהו, שיוצג עד כה ע"י הפרקליטות, שכר להמשך הטיפול בנושא זה את עו"ד ויינרוט.

 

אהוד ברק הגיב להתפתחויות בטוויטר: "טרפת בבלפור. ממה החשוד מפחד? מה הוא מנסה להסתיר? פרקליטות המדינה וכולנו כבר מבינים שאת כותרות הביביתון הכתיב ביבי, אלא מי?", צייץ.

 

 
התפתחויות ב"תיק 2,000". גיליונות העיתון ישראל היום
 התפתחויות ב"תיק 2,000". גיליונות העיתון ישראל היום   צילום: רויטרס 
 
 

השופט מזוז על חשיפת השיחות: "אינטרס ציבורי בחשיפת הקשרים"

לפני כשבועיים חייבו שופטי בית המשפט העליון פה אחד את נתניהו לחשוף את מועדי שיחותיו עם בעלי אדלסון ורגב, וכן את משך הזמן של אותן שיחות. על פי השופט מני מזוז, "קיים אינטרס ציבורי מובהק בחשיפת עצם הקשר של גורם כזה (אדלסון) עם גורמי השלטון, כמו גם מהות הקשר ועוצמתו".

 

ההחלטה הזו בעניינו של נתניהו הופכת את הקביעה שהתקבלה בבית המשפט המחוזי בירושלים אשתקד, כאשר כיהן רה"מ גם כשר התקשורת. העתירה הקודמת, שהוגשה גם היא ע"י רביב דרוקר וחדשות 10, נדחתה בנימוק של "פגיעה בפרטיות". באותו פסק דין נכתב: "שני האישים אליהם מתייחסת הבקשה הם חברים אישיים של ראש הממשלה, ששיחותיו עמם הן שיחות פרטיות שאינן קשורות לעבודתו המיניסטריאלית של ראש הממשלה".

 

ערוץ 10 ודרוקר ערערו על ההחלטה, בטענה כי אין כל פגיעה בפרטיות. זאת מכיוון שהמידע המבוקש ע"י העותרים לא נוגע לתוכן השיחות - אלא למועדיהן. כמו כן, המידע לא פוגע בפרטיות משום שאינו חושף פרטים שאינם ידועים על "החברות האישית" בין האישים, עליה הצהירו נתניהו, אדלסון ורגב בבית המשפט. הערעור התקבל, ובית המשפט קבע: "ישנה זיקה ממשית בין תפקידו הציבורי של ראש הממשלה נתניהו לבין תחומי פעילותם של חבריו הוותיקים, אדלסון ורגב".

 

בפרשת 2,000 נחקר ראש הממשלה יחד עם מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס. הקלטת שבה נשמעים נתניהו ומוזס משוחחים על החלשת העיתון "ישראל היום" נמצאה בביתו של ארי הרו, לפני שחתם על הסכם עד מדינה - כפי שפורסם לראשונה בחדשות 10. על פי הערכות, הרו מסר "מידע משמעותי" בפרשה הזו.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by