בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שריד וכבל הגישו עתירות נגד החלטת מזוז 
 
 טוען כי מזוז הפעיל אפליה פולה. שריד (לעמ)   
 
חדשות נענע

שריד טוען כי ההחלטה לסגור את התיק נגד רה"מ לוקה בחוסר סבירות קיצוני. כבל מעלה חשש ממשוא פנים וטוען כי היועמ"ש לא יכול להיות גם תובע כללי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברי הכנסת יוסי שריד ואיתן כבל הגישו הבוקר (ראשון) עתירות לבג"ץ נגד החלטת היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לא להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה אריאל שרון.

שריד טוען בעתירתו כי החלטתו של היועץ התקבלה שלא בתום לב והיא לוקה בחוסר סבירות קיצוני. לפי עתירת שריד, מזוז הפעיל אפליה פסולה והחלטתו גרמה לפגיעה קשה באמון הציבור במערכת משפט. שריד מאשים עוד שמזוז אינו מיומן וחסר ניסיון כתובע כללי וכך לקח על עצמו את תפקיד הסנגור של שרון ובנו גלעד ולא תפקד כתובע.

כבל טוען בעתירתו כי החלטתו של מזוז מעלה חששות למשוא פנים במדיניות התביעה הכללית, ואף מוסיף כי מזוז גילה עוינות כלפי הפרקליטות לכל אורך הטיפול בתיק שרון. כבל הגדיל ותקף את הגדרת התפקיד וטען שישנו מתח בין שני הכובעים בהם מחזיק מזוז, היועץ המשפטי לממשלה והתובע הכללי במדינה.

ביום רביעי שעבר הגישה התנועה לאיכות השלטון עתירה נגד החלטתו של מזוז לסגור את התיק נגד שרון בטענה שהציב רף גבוה יותר כתנאי להגשת כתב אישום נגד ראש ממשלה. בעתירה נכתב שמזוז "חרג מסמכותו והפך עצמו למעשה לבית משפט, תוך שהוא מפעיל מבחן מפלה כלפי ראש הממשלה ואזרח מן השורה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by