בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הצעת פשרה חדשה בפרשת "תינוק המריבה" 
 
 המאמצים יבקשו לשקול את טובת הילד (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

הצדדים התבקשו להשיב על ההצעה עד מחר בצהריים. גלי צה"ל: שני זוגות ההורים נוטים לדחות את ההצעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט המחוזי בתל-אביב הגיש היום (ראשון) הצעת פשרה חדשה בפרשת "תינוק המריבה". תוכן ההצעה נאסר לפרסום, והצדדים התבקשו להשיב על ההצעה עד מחר בצהריים. בגלי צה"ל דווח כי ההורים הביולוגיים וההורים המאמצים נוטים לדחות את הפשרה.

ההצעה החדשה ניתנה להורים בדיון שהתקיים בדלתיים סגורות. הרכב השופטים בראשות השופטת סביונה רוטלוי, אסר על עורכי הדין להתראיין באשר לצעה ולתוכן הדיון, ואסר לפרסם מידע נוסף. בינתיים, קבע בית המשפט, יישאר הילד אצל הוריו המאמצים.

הדיון על גורלו התינוק התחדש הבוקר לאחר הפוגה של שבוע. עורכי הדין של ההורים המאמצים, שמעון שובר ושמואל מורן, טענו כי בתי המשפט בישראל נוטים להעדיף את קשר הדם בין ההורה הביולוגי והילד, ומייחסים חשיבות פחותה לטובת הילד ולשימור הסביבה המוכרת לו, עם ההורים שגידלו אותו מאז היה בן 10 ימים. במקביל, דן בית המשפט בטענת עורכי הדין של ההורים הביולוגיים, שלהורים המאמצים אין מעמד משפטי בפרשה.

מאז הדיון האחרון בשבוע שעבר בפרשה נחשפו מספר פרטים על ההורים הביולוגיים והמאמצים העשויים להטות את החלטת בית המשפט. בין אלה נמצאת העובדה שהאב המאמץ הוא חולה כליות, כאשר לפי נהלי האימוץ אין למסור ילד להורים מאמצים שאינם נמצאים בבריאות מלאה.

הפרשה הסתבכה עוד כאשר התברר שהאם הביולוגית של התינוק היא נוצריה שהגיעה לארץ מרומניה ואילו ההורים המאמצים הם יהודים שומרי מסורת, כאשר על פי חוק האימוץ יש להעביר ילד להורים מאמצים מאותה הדת. יש לציין שהאם הביולוגית ביקשה במסמכי האימוץ שבנה יגודל כיהודי.

הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, צירף גם את צד ההלכה לפרשה כשקבע כי אם התינוק גויר כהלכה, אין להחזירו לאמו הביולוגית כיוון ש"גיורו מהווה לידה מחודשת מבחינה משפטית והלכתית, ומנתקו מהזיקה הביולוגית לאימו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by