בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: מבקש סיוע הסוכנות ביישוב-מחדש של מתנחלים 
 
 תעלה בפילדלפי רק בתיאום עם מצרים. שרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

רה"מ שרון ביקש הלילה את סיוע הסוכנות היהודית ביישוב מתנחלים שיפונו בנגב ובגליל. בתוך כך, אמר: בניית תעלה בפילדלפי תעשה רק בתיאום עם המצרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"בעקבות אישור תוכנית ההתנתקות, פנתה הממשלה לסוכנות היהודית, בבקשה כי תיקח חלק בהעתקת התנחלויות לנגב ולגליל", כך אמר אתמול (ראשון) ראש הממשלה, אריאל שרון. את הדברים אמר שרון בנאום בעצרת בהר הצופים, לציון 75 שנה לסוכנות היהודית. שרון אף פנה למשתתפי העצרת, וקרא להם לתרום לפרויקט העתקת ההתנחלויות.

"הממשלה ביקשה מהסוכנות להיות הגוף המבצע להיות הגוף שאחראי על יישובם מחדש של המתיישבים שיפונו", אמר דובר הסוכנות היהודית בתגובה לנאום שרון, והוסיף: "כרגע עוד אין הכנות מעשיות בשטח ולא ידוע מדובר בהקמת יישובים חדשים או בהרחבת יישובים קיימים". לדבריו, הסוכנות תשמש כ"קבלן הביצוע של הממשלה בנושא יישובם מחדש של המתנחלים שיפונו".

בישיבת הממשלה היום אמר שרון כי לא תיבנה תעלה בציר פילדלפי מבלי לתאם ולסכם את העניין יסוכם עם המצרים. שרון אמר את הדברים בתגובה לדברי שר הפנים, אברהם פורז, שאמר שבניית התעלה מיותרת ובמילא ישראל צריכה לעזוב את הציר.

הרמטכ"ל, רב אלוף משה יעלון, אמר שהוא ושר הביטחון שאול מופז לא אישרו את ביצוע העבודה לכריית התעלה ופרסום המכרז נועד רק כדי לבחון את העלויות הכרוכות בכריית התעלה.
 

פורסם מכרז לבניית תעלה בפילדלפי

 
ביום חמישי פרסם משרד הביטחון מכרז לחפירת תעלה בגבול ישראל-מצרים בדרום הרצועה, שאורכה ארבעה ק"מ ועומקה בין 15 ל-25 מטרים. בכירים במערכת הביטחון אמרו כי התעלה תיכרה לאורך ציר "פילדלפי", לקראת הנסיגה מהרצועה שצפויה להסתיים עד סוף 2005.

קצין בכיר בפיקוד דרום אמר בעקבות הפרסום: "התעלה תשלב טכנולוגיות מתקדמות ביותר כדי לוודא שלא חופרים מתחתיה. במקביל נעשים פרויקטים ניסיוניים שישולבו בתעלה, כאשר אחד מהם הוא ניסיון הרטבה קבועה של השטח כדי למנוע חפירה. אנחנו מקווים כי בעוד חודשים ספורים תחל עבודת הבנייה, שתימשך כחצי שנה בעלות של עשרות מיליוני שקלים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by