בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרס: נתניהו יצר "6,000 מיליונרים ו-6 מיליון קבצנים" 
 
 הפילוג בליכוד משתק את המדינה. פרס (רויטרס)   
 
חדשות נענע

יו"ר העבודה, ח"כ שמעון פרס, תקף היום בחריפות את שר האוצר נתניהו. לדבריו, נתניהו מוביל מדיניות של "קפיטליזם חזירי"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"תוצאות מדיניותה הכלכלית של הממשלה הן 6,000 מיליונרים ו-6 מיליון קבצנים", כך אמר היום (ראשון) יו"ר מפלגת העבודה, חבר הכנסת שמעון פרס, בהתקפה חריפה על מדיניותו הכלכלית של שר האוצר, בנימין נתניהו. לדבריו, מדובר ב"קפיטליזם חזירי".

פרס אמר את הדברים בכנס בבית מפלגת העבודה בתל-אביב. "השאלה אינה כלכלית אלא מדינית. אם נישאר בשטחים נישאר בלי חברה", אמר פרס והוסיף: "יש להפסיק את ההשקעות בשטחים ובהתנחלויות".

פרס הוסיף ואמר כי תוכנית ההתנתקות משרה פילוג בליכוד, ש"משתק את המדינה ומונע התקדמות מדינית". בראיון ל"ניו יורק טיימס" הציע פרס להכניס מספר תיקונים לתוכנית ההתנתקות של ראש הממשלה, אריאל שרון. בין השאר, הציע פרס הגדרה ברורה של לוח זמנים לביצוע הפינוי, והתנגד להתנתקות חד-צדדית תוך דרישה לניהול במשא ומתן עם הפלסטינים לאורך יישום התוכנית.

מלשכת נתניהו נמסר בתגובה כי "מצער לראות שבלהיטותם לפלס דרכם לכסאות בממשלה, אין ראשי העבודה בוחלים בשום צורה של השתלחות דמגוגית". עוד נאמר בהודעת הלשכה כי במפלגת העבודה "אפילו מוכנים לאמץ את מטבעות הלשון המיושנות והמגוחכות של ההסתדרות בניסיון פתטי לנגח את המדיניות הכלכלית של הממשלה, שהעבירה את כלכלת ישראל מקריסה לצמיחה ושזוכה לגיבוי ולשבחים מהממשל האמריקני".

לקראת תקציב 2005 מתגבשת במשרד האוצר תוכנית כלכלית חדשה, לפיה מתוכננים פיטורי אלפי עובדים, סגירת יחידות ממשלתיות קיצוץ בשכר במגזר הציבורי וצמצום בתקציב המדינה בהיקף של כשמונה מיליארד שקלים. בתוך פחות מחודשיים ידרשו שרי הממשלה להסכים לקיצוץ האחיד במשרדיהם, בנוסף לקיצוץ עמוק בתקציב הביטחון, החינוך והבריאות.
 

נתניהו: כלכלה נוסח העבודה מכבידה מסים

 
נתניהו, השוהה בימים אלה בחו"ל, הביע אתמול את התנגדותו לצירוף מפלגת העבודה לכנסת, בשל התנגדותה למדיניותו הכלכלית. בהודעה ששיגר נתניהו לארץ הזהיר כי המדיניות הכלכלית של העבודה "מתרפסת בפני הוועדים הגדולים של ההסתדרות, מנפחת את הוצאות הממשלה ומכבידה מסים על אזרחי ישראל". לדבריו, חזרה לכלכלה נוסח מפלגת העבודה "תמחוק את כל ההישגים שהביאה המדיניות הנוכחית".

ההתנגדות לצירופה של מפלגת העבודה לממשלה גוברת בימים האחרונים. בין המתנגדים: נתניהו, שר החוץ, סילבן שלום, ולפחות 12 חברי כנסת הנמנים עם "המורדים" במפלגה, בהנהגת השר עוזי לנדאו. השבוע מתכננים גם פעילי מרכז הליכוד לפעול נגד ממשלת אחדות, ולקיים כנס הסברה ומחאה נגד צירופה של העבודה לממשלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by