בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גורלו של הכלב התוקף יוכרע בבית המשפט 
 
 כל הכלבים המסוכנים יעוקרו ויסורסו עד סוף השנה (אילוסטרציה )   
 
חדשות נענע

משרד החקלאות יפנה לביהמ"ש בדרישה להעביר לידי השירותים הווטרינרים את כלב האמסטף. היועמ"ש של עיריית ת"א: אין להמית את הכלב ללא צו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד החקלאות יפנה בבוקר (שלישי) לבית משפט השלום בתל אביב, וידרוש לחייב את עיריית תל אביב להעביר לידי השירותים הווטרינרים את כלב האמסטף, שנשך למוות את הילדה אביבית גנון בת הארבע. משרד החקלאות מעוניין להמית את הכלב התוקף.

גם עיריית תל-אביב פנתה לבית משפט בבקשה שיכריע בשאלה. היועץ המשפטי של עיריית תל אביב, עו"ד אחז בן ארי, הנחה את הווטרינר העירוני שלא להרדים לפי שעה את הכלב. בן-ארי מתבסס את החלטתו על סעיף חמש לפקודת הכלבת, לפיו אפשר להמית כלב רק אם צו של בית משפט מורה על כך.

מוקדם יותר הורה שר החקלאות, ישראל כץ, למנהל השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות להמית את כלב האמסטף. כמו כן, כץ פרסם תקנות מחמירות בנוגע לפיקוח, להחזקה ולייבוא של כלבים מסוכנים. התקנות מגדירות כלב מסוכן השייך לגזע מסוכן וגם כוללת כלבים שהם הכלאה של גזע מסוכן ושיש דמיון בין דפוסי התנהגותו ותכונותיו לאלה של הגזע המסוכן.

ברשימת הכלבים המסוכנים: אמריקן סטאפורדשייר בול טרייר (אמסטף), בול טרייר, דוגה ארגנטינאי, טוסה יפני, סטאפורדשייר בול טרייר (סטאף אנגלי), פיט בול טרייר, פילה ברזילאי, רוטווילר. עד לקבלת התקנות ייערך רישום מדוייק של כעשרת כלבים המשתייכים לאותם גזעים.

התקנות גם מחייבות כי החזקת הכלב תהיה מותרת ברשות הרבים, רק לבני 18 ומעלה כשהכלב קשור ומוחזק ברצועה ופיו של הכלב חסום. הבעלים של כלב מסוכן יהיה אחראי לעיקורו או לסירוסו עד סוף שנה זאת.

כמו כן, כץ הורה לשירותים הווטרינריים ללכוד ולכלוא מייד כל כלב שיימצא משוטט ללא בעליו. לדברי כץ, "כלבים הם חיות מחמד ואסור שיהפכו להיות איום מעורר חרדות וסיכון על ילדים ומבוגרים ".

השירותים הווטרינריים יפעילו "קו חם" 24 שעות ביממה, שאליו יוכלו להתקשר אזרחים המבקשים לדווח על כלבים מסוכנים המהווים איום על הסביבה. הקו החם הוא: 2065851 057 ;03-9681609.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by