בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
צבא וביטחון 
לא רק בשם השוויון: בצה"ל מבקשים לגייס חרדים - בשל מחסור בכוח אדם 

לא רק בשם השוויון: בצה"ל מבקשים לגייס חרדים - בשל מחסור בכוח אדם

 
צבא וביטחון |
 

על רקע החלטת בג"ץ השבוע, הודיעו בצבא כי בכוונתם להגדיל את כמות בני הישיבות, זאת על מנת לכסות על פערים שהתגלו בין השאר בשל קיצורי השירות. בצה"ל גייסו 200 חרדים פחות מהמכסה, אך ה-3,000 שגויסו שולבו בהצלחה. במקביל הואץ תהליך קליטת הלוחמות במערכים השונים • במערכת הביטחון מבקשים להגדיל את כמות המבצעים נגד חמאס וחיזבאללה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

סערת חוק הגיוס: החרדים מכריזים - "מוכנים לשבת בכלא"


 
 
 

בצה"ל הודיעו היום (חמישי) כי החלו ללמוד את החלטת בג"ץ השבוע, שביטלה למעשה את החוק המעניק פטור גיוס לבני ישיבות. בניגוד לטענות לפיהן אין צורך בגיוס מאסיבי של חרדים, ומדובר רק בהחלטה עקרונית על בסיס עיקרון השוויון בנטל - בצה"ל טוענים כי גיוסם של בני הישיבות הכרחי.


לטענת הצבא, בעקבות קיצורי השירות בשנים האחרונות, צפוי מחסור של אלפי חיילים מידי שנה, שיורגש עד לשנת 2022. בצה"ל הודיעו כי הם מוכנים לשלם את המחיר שבהליך הגיוס הרגיש, שיצטרך לכלול בין השאר מסגרות נפרדות, תשלומי דמי משפחה לחיילים נשואים בגובה של 5,000 שקלים ויותר, ועוד.


>> גיוס החרדים - כתבות נוספות:

ליברמן: "על מי שיסרב להתגייס ניתן להטיל רישום פלילי"

סערת חוק הגיוס: החרדים מכריזים - "מוכנים לשבת בכלא"

דרעי: מצפים שהקואליציה תתמוך בכל תיקון שנביא לחוק הגיוס


על פי הנתונים, הקמת גדוד חרדי חדש בנוסף ל"נצח יהודה" (הנח"ל החרדי) שעליו הוחלט לאחרונה, הצפוי לשמש כגדוד הגנת גבולות, יחסוך 18 תקופות שירות של חיילי מילואים מידי שנה, שעלותם יכולה להגיע לעשרות מיליוני שקלים. בנוסף, גדוד חרדי שכזה יכיל מאות לוחמים, ועל כן יאפשר ללוחמי חטיבות החי"ר, כמו גולני וצנחנים, להתאמן יותר בתקופת השגרה, ולבצע פחות פעילות בט"שית (קו בעגה הצה"לית).

 

 
"מוכנים לשלם את המחיר". לוחמים בנח"ל החרדי
 "מוכנים לשלם את המחיר". לוחמים בנח"ל החרדי   צילום: אהרון שטיינמץ - ארגון הנח"ל החרדי 
 

בצה"ל גוייסו השנה כ-3000 צעירים חרדים, כך על פי הגדרות הצבא, 200 פחות מהיעד שנקבע לשנת 2017. יחד עם זאת מציינים בסיפוק, כי רובם ככולם שולבו בהצלחה במגוון מסלולים מותאמים, בחילות האוויר, העורף, הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, ואף ביחידות קרביות, כמו חטיבות החי"ר.


בצבא מדברים על קיצור שירות נוסף, מעבר לזה שנקבע, והצלחה בגיוס בני הישיבות חשיבות מכרעת. במקביל לנושא גיוס החרדים, צה"ל העלה הילוך השבוע בכל הנוגע להרחבת שילובן של החיילות במערכי הלחימה השונים. כך לדוגמא בחיל השריון החלו בשבוע שעבר פיילוט במסגרתו שולבו טנקיסטיות בצוותים הלוחמים בבסיס שיזפון. מתוך 15 לוחמות החי"ר שנבחרו לתוכנית, שתיים מהן החליטו לפרוש.

בתוך כך בצה"ל מתכוונים לבקש מהדרג המדיני את הגדלת המבצעים המכונים מב"ם, מלחמה שבין המערכות, שתפקידם לדחות את העימות הבא. מטרת מבצעים הללו לסכל את התעצמות ארגוני הטרור, בהם חמאס וחיזבאללה, ולמנוע מהם חימוש בנשק מדויק. צה"ל הגיע לכמות של מאות מבצעי מב"ם, במגוון אופנים, התקפיים (רובם מהאוויר), מודיעינים, כלכליים ומדיניים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by