בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון לא יתערב בסכסוך בין נתניהו ופרס  
 
 
חדשות נענע

כך טוענים מקורבים לשרון. יותיר את ההכנות לדיוני תקציב 2005 בידי נתניהו. הערכות: רה"מ לא יוכל להעביר את התקציב בלי הצטרפות העבודה לממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה אריאל שרון לא מתכוון להתערב בעימות שהתעורר בימים האחרונים בין שר האוצר בנימין נתניהו ובכירי מפלגת העבודה, כך אומרים הבוקר (שלישי) גורמים המקורבים לשרון. ההערכה היא ששרון ייתן לנתניהו להתמודד לבד עם הנסיונות הראשונים של דיוני תקציב המדינה 2005 ולא יפנה לעבודה, וזאת משום שהסיעה הסירה אתמול את רשת הבטחון שהעניקה לממשלה והצביעה נגדה בהצבעת אי האמון.

הכנסת דחתה אתמול את הצעת אי האמון שהוגשה נגד הממשלה ברוב של 55 חברי כנסת מול 51 חברי כנסת. בסיעת העבודה אמרו אתמול כי על הסיעה להפסיק ולהעניק בטחונות לשרון ולממשלתו: "פריסתה המוקדמת של הרשת הייתה טעות טקטית", אמרו חברים בסיעה והוסיפו כי "דווקא ביטולה עשוי להביא את שרון להכיר בעובדה כי הוא זקוק למפלגה".

יו"ר הקואליציה גדעון סער אמר הבוקר כי תוצאותיה מעידות על כך שהממשלה יכולה להשאר בהרכבה הנוכחי ואינה זקוקה להצטרפות העבודה לממשלת אחדות. הוא העריך שהממשלה תצליח להעביר את תקציב המדינה גם בהרכבה המצומצם. "על התקציב עוד לא נפלה ממשלה בישראל", אמר סער וציין שניתן להגיע להסכמות עם סיעות הקואליציה בנוגע לתקציב בלי לצרפן לממשלה.

בליכוד נשמעו אתמול גם קולות אחרים, בהם זה של יו"ר ועדת הכספים, ח"כ אברהם הירשזון, שאמר כי אם שרון לא יצליח להכניס את העבודה לממשלה במהרה, יהיה לממשלה קשה מאוד לתפקד כשהכנסת תחזור מהפגרה אל תוך דיוני התקציב ל-2005. "בלי העבודה", אמר הירשזון, "יהיה מאוד קשה לראות את התקציב הזה עובר".

הסרת רשת הבטחון של העבודה אתמול הגיעה בעקבות המהלומות המתוקשרות שהחליפו ביניהם בימים האחרונים שר האוצר נתניהו ויו"ר העבודה פרס. פרס אמר על נתניהו שהמדיניות הכלכלית אותה הוא מנהיג היא "קפיטליזם חזירי" ותוצאותיה הן שבמדינה ישנם "ששת אלפים מיליונרים וששה מיליון קבצנים". בתגובה האשימו בשלכתו של נתניהו כי חברי העבודה נוקטים בטקטיקה של ניגוח "בלהיטותם לפלס דרכם לכסאות בממשלה". בעבר אמר נתניהו שהעבודה תוכל להצטרף לממשלה רק אם תתמוך במדיניותה הכלכלית.

יו"ר סיעת העבודה ח"כ דליה איציק, העריכה אמש כי שרון מאבד את השליטה על הקואליציה וכי "אם הדברים לא יזוזו, והכניסה [של העבודה] לממשלה לא תתקדם, יהיו בחירות, אולי עוד השנה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by