בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
הייטק וטכנולוגיה 
המרוץ לחד הקרן הבא: הצצה לסטארטאפים בוגרי האקסלרטור של IBM  

המרוץ לחד הקרן הבא: הצצה לסטארטאפים בוגרי האקסלרטור של IBM

 
הייטק וטכנולוגיה |
 

בעוד IBM פותחת היום את כנס הענן השנתי הגדול שלה, קיבלנו הצצה מיוחדת לסטארטאפים בוגרי האקסלרטור ה-"אלפא זון" של החברה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מרכז הפיתוח של IBM בגבעתיים
 מרכז הפיתוח של IBM בגבעתיים   צילום: יח"צ 
 
 

כנס הענן השנתי של IBM ישראל מתקיים הבוקר (ב'), בגני התערוכה בתל אביב. הכנס יעסוק במגוון נושאים:
API Content, ענן היברידי, בלוקצ'יין ועוד. בין הארועים השנה תהיה גם הצגה של בוגרי האקסלרטור של החברה IBM Alpha Zone.

 

Alpha Zone הינו המאיץ הראשון של IBM בעולם והוא הושק במדינת הסטארט-אפ בשנת 2014. מאז סיימו אותו בהצלחה עשרות סטארט-אפים ב- 5 מחזורים. בימים אלו מוכשרים 10 סטארט -אפים נוספים במחזור השישי. בחברה מספרים כי  תמהיל החברות המתקבלות מורכב ממגוון תחומים, וביניהם: רפואה, סייבר, בינה מלאכותית, ענן, שיווק, תוכן ועוד. האקסלרטור מיועד לחברות בשלות לאחר גיוס הון ראשוני, המפתחות פתרונות המיועדים לחברות בשוק הארגוני. מטרת התוכנית היא לבנות יחסים ארוכי טווח עם סטארט-אפים ישראלים, לסייע להם בבניית פתרונות טכנולוגיים מתקדמים ויצירת קשרים עסקיים ברחבי העולם.

 

 
אורי חיאק, מנהל הטכנולוגיות של IBM
 אורי חיאק, מנהל הטכנולוגיות של IBM    צילום: IBM 
 

"הערכים הייחודים שמספק האקסלרטור של IBM לסטארט- אפים בארץ" אומר אורי חיאק, מנהל הטכנולוגיות של IBM ישראל ואחראי קשרי מפתחים וסטארט-אפים, "הביאו לביקוש רב מצדם להצטרף אלינו. לאור הביקוש, הגדלנו השנה את כמות הסטארט- אפים לעשרה במחזור הנוכחי - אלו נבחרו בקפידה מתוך מאות מועמדים. אנו מאוד שמחים ונרגשים לראות את הצמיחה המהירה שלהם והעניין שהם יוצרים בארץ ובעולם. ללא ספק, גאווה לאומית".

 

אז מה באמת מציע האקסלרטוק של החברה? ובכן שם יודעים לספר לנו כי התכנית הייחודית שבנו שם כוללת ליווי טכנולוגי ועסקי אישי לכל חברה, שימוש חופשי במוצרי התוכנה וכלי הפיתוח של IBM בענן בשווי של עד 120 אלף דולר ומקום עבודה פיזי במטה IBM Israel בקריית אריה, פ"ת. כמו כן, מוענקים לסטרטאפים גישה לשירותי ייעוץ המתבססים על הידע והניסיון של מאות אנשי טכנולוגיה, חוקרים, מפתחים ומומחי תעשייה המועסקים על ידי IBM בישראל ובעולם. במסגרת הייעוץ והקשרים העסקיים אף זכו חלק מבוגרי האקסלרטור לבמה בכנסים עולמיים ופעילות עסקית בכמה מסניפי IBM ברחבי העולם.

 

אז אחרי ההקדמה, הנה רשימת הבוגרים השנתית:

 

 

 
 

BIGVU

 

BIGVU למעשה מאפשרת לכל אחד ללא כישורי עריכת וידאו, ליצור במהירות סרטוני וידאו לצרכי marketing video ,רשתות חברתיות, סרטוני הדרכה, חדשות, מצגת מכירות ועדכונים ארגוניים.

 

 

BIGVU גם משמשת גם כאפליקציית טלפרומפטר, אשר עוזרת למשתמש לזכור את הטקסט תוך כדי הקלטת הסיפור, וגם ככלי לעריכה ויצירה של וידאו לשילוב תכנים נוספים לסרטון. עוד מיכולותיה: להפוך תמונות, קטעי וידאו וציוצי טוויטר לסרטונים מרהיבים, לייצר מצגות וידאו ולמעשה להפוך את הסמארטפון שלכם לאולפן וידאו נייד כשארגונים, משווקים, publishers ובלוגרים יכולים לייצר אלפי קליפים בקלות.

 

GreenQ

 

כש-IOT, קיימות ואיכות הסביבה נפגשים כדי לחסוך המון כסף וכאב ראש: עלויות איסוף ופינוי האשפה בישראל בלבד מסתכמות בכמיליארד דולר לשנה, כאשר לרשות המוניציפלית ולקבלן איסוף האשפה אין יכולת לנטר את התהליך, שלא לדבר על ביצוע אופטימיזציה שלו. לחלל הזה בדיוק נכנסת  GreenQ אשר עושה אופטימיזציה ובקרה של הליך איסוף אשפה.

 


למעשה, המון כסף "נזרק לפח" עקב מערך לוגיסטי נרחב, לא יעיל ומזהם מאוד כמו גם כסף שמושקע באיסוף פחים חצי ריקים וכסף שממיר את עצמו לגזי חממה מיותרים הנפלטים מהמשאית. GreenQהופכת משאיות אשפה לחכמות על ידי התקנת חיישנים על המשאיות עצמן.

 

בכל הנפה של פח אשפה המערכת שמותקנת על המשאית שולחת בזמן אמת נתונים כגון: כמה אשפה יש בפח (Capacity Bin) המיקום והזמן בו נאסף הפח. דשבורד נגיש ונוח לתפעול, מספק למנהל איסוף האשפה בזמן אמת את סטטוס הפחים והמשאיות בעיר על גבי מפה אינטראקטיבית, התראות על אירועים חריגים, כגון סטייה של משאית ממסלול או התנהגות בלתי רצויה אחרת, במקביל המערכת מספקת המלצות לאופטימיזציה על בסיס המידע הנאסף. המערכת הינה מערכת לומדת שמתאימה לקצב הדינמי של המרחב העירוני הקיים והעתידי. בעזרות האופטימיזציה חוסכת הרשות המוניציפלית 50-30 אחוז בשנה על איסוף אשפה, יותר משליש מתקציב ניהול האשפה העירוני.

 

 

Neuroapplied

 

חברת נוירואפלייד מסייעת למנהלי מותגים ומנהלי חקר שוק להבין ולכמת את מחשבות לקוחותיהם. הטכנולוגיה של החברה מודדת במדוייק הן את תפיסת המותג על ידי הלקוח והן אפקטיביות קמפיין פרסומי.

 

 

החברה מספרת כי בשונה משיטות חקר שוק מסורתיות, השיטה שפיתחו קוראת באופן אובייקטיבי מחשבות לא מודעות הודות לשילוב המנצח בין מדעי המוח בדיסציפלינת פסיכו-מתמטיקה לבין מערכות לומדות ורשתות עצביות ממדעי המחשב.

 

Croosing

 

Croosing הפועלת מבאר שבע, נוסדה בשנת 2014 ובאמתחתה בשורה מעניינת: החברה התמקדה באחד מאבני הבניין של הגלישה המודרנית, ההיפרלינק ( אתם יודעים, הקישורים הלחיצים) והפכה אותו לסופרלינק, כבסיס ליצירת הדור הבא של טכנולוגיית הגלישה באינטרנט.

 

 

טכנולוגיית סופרלינק הקניינית של קרוזינג ,מובילה את המשתמשים למעשה במסע של גלישה אוטומטית בין ובתוך אתרים שונים ומאפשרת להם להפיק ערך מוסף מכל הקלקה ,קידום או שיתוף של לינקים.


DOV-E


דוב-אי מספקת פיתרונות קישוריות למובייל המתבססים על תקשורת אודיו אולטראסונית לישומים כגון תשלומי P2P/B2P, קבלת קופונים ועוד'.

 

 

היתרון בתקשורת אודיו אולטראסונית היא שכל שדרוש ע"מ לתקשר עם ניידי הלקוחות הוא רמקול ,האודיו איננו נשמע לאוזן האנושית אבל נקלט בקלות ע"י כל מיקרופון. בנוסף, רמקולים כידוע קיימים בכל סביבה קמעונאית בחנות ,ברדיו ,בטלויזיה, במחשב ,במכשירים ניידים ועוד.

 

HopIt

 

HopIt מצעידה את הכלכלה השיתופית צעד נוסף קדימה ומייצרת שוק חדש למסחר במידע וידע. שוק זה,
הפתוח לכל אדם, מאפשר מצד אחד לעסקים ולאנשים פרטיים גישה מותאמת אישית למידע שאינו זמין
באינטרנט, למודיעין תלוי זמן / מיקום, ולידע ייחודי.

 

 

ומצד שני מזמין את המשתמשים להפיק רווח מהידע אשר ברשותם - אישי או מקצועי, תוך שמירה על פרטיותם. השוק פועל באמצעות מערכת חוקי מסחר ואלגוריתמים קנייניים אשר פיתחה החברה.

 

EcoPlant


מפתחת פלטפורמת IOT לחסכון באנרגיה במפעלי תעשייה. %65 מסך צריכת האנרגיה במפעל תעשייתי מגיעה מעבודת התשתיות במפעל, כגון מדחסי אוויר, צ'ילרים ומשאבות.

 

 

המערכת, המשלבת סנסורים וחיבור לבקרי הציוד, מבצעת ניטור רציף של תשתיות המפעל, ובאמצעות אלגוריתם AI ייחודי לומדת את פעילות המפעל ומבצעת התאמות, המלצות משתמש, שליחת התראות ושליטה אוטומטית במערכות התשתית במפעל במידת הצורך. הפלטפורמה של אקופלנט חוסכת עד %30 מסך הוצאות האנרגיה במפעל , והמוצר הראשון של החברה עובד היום במעל חמישה עשר מפעלי תעשייה בישראל.

 

 

model9

 

חברת מודל 9 פיתחה טכנולוגיה ייחודית המאפשרת לחבר מחשבי מיינפריים אל הענן לצורך הגנה על נתונים. בין לקוחות מחשבי המיינפריים, המיוצרים ע״י חברת יבמ, נמנים בנקים, חברות ביטוח , חברות כרטיסי אשראי, ממשלות, חברות תעופה ועוד מהארגונים הגדולים בעולם. הטכנולוגיה של מודל 9 מאפשרת לארגונים אלה להנות מיתרונות התמחור, הגמישות והשרידות של שירותי ענן פרטי ו/או ציבורי. על בסיס הטכנולוגיה מציעה החברה ללקוחות מוצר גיבוי ושחזור מידע הראשון והיחיד בשוק המאפשר לגבות מחשבי מיינפריים ישירות לכל מערכת אחסון, כולל אל הענן.

 

Panorays


חברת Panorays מציעה פלטפורמת Service a as Cyber ללא צורך בהתקנה אצל הלקוח ,מסתמכת על מנגנוני Big Data אשר מקנים תובנות עמוקות לחסינות ה Cyber למתקפות של חברות ושרשרת האספקה שלהן מנקודת המבט של Hacker ממוצע.


החזון של החברה הוא להיות הסטנדרט של מדידת חסינות סייבר של ארגונים בכלל התעשיות. הפלטפורמה ממליצה פעולות לשיפור החסינות כנגד וקטורי התקיפה ובעתיד תשמש פלטפורמה מובילה בביטוחי הסייבר.

 

פלטפורמה למסחר בדאטה בין חברות מתעשיות שונות. הפלטפרומה מאפשרת לכל חברה לפרסם מוצרי דאטה
ולשלוט בשיתוף המסחרי שלהם עם חברות אחרות. מנגד, חברות יכולות לקנות גישה למוצרי דאטה ולצרוך אותם
בכל פורמט שנוח להן דרך API.

 

q Data Exchange

 

פלטפורמה למסחר בדאטה בין חברות מתעשיות שונות. הפלטפרומה מאפשרת לכל חברה לפרסם מוצרי דאטה
ולשלוט בשיתוף המסחרי שלהם עם חברות אחרות. מנגד, חברות יכולות לקנות גישה למוצרי דאטה ולצרוך אותם
בכל פורמט שנוח להן דרך API.

 

Qanta


קנטה מציעה סוכן דיגיטלי (צ'אטבוט) מבוסס בינה מלאכותית, המסייע לגופים פיננסיים לשווק משכנתאות
לציבור ולאסוף את מאות הנתונים הנדרשים להשלמת ההלוואה.

 

 

הסוכן משתלב בתהליך המכירה, מייעץ ללקוח, בורר לידים, מעביר את הלקוחות בעלי הפוטנציאל הגבוה ביותר להמשך טיפול ואוסף את הנתונים תוך כדי מתן חוויית ייעוץ אישי. הצ'טבוט משתמש במנוע גרפי ניתוח והשוואה פיננסית, תוך מתן מענה לדרישות רגולציה. החברה פונה לשוק האמריקאי, עם פיילוטים פעילים עם גופים נותני למשכנתאות.

 

 

 


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by