בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
46 הרוגים במתקפת טרור משולבת של צ'צ'נים ברוסיה 
 
 אתר הפצצה רוסית בגרוזני, בירת צ`צ`ניה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הצ'צ'נים תקפו מספר בנייני ממשל באזור גבול רוסיה-צ'צ'ניה. משלטונות רוסיה נמסר כי כוחות הבטחון שולטים על האזור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארבעים ושישה אנשים נהרגו ועוד עשרות נפצעו הבוקר (שלישי) במספר מתקפות טרור של מורדים צ'צ'נים על מטרות רוסיות במחוז אינגושטיה של רוסיה בסמוך לגבול עם צ'צ'ניה. כך מדווחת סוכנות הידיעות הרוסית. דובר משרד הפנים של המחוז הרוסי מסר כי בין ההרוגים נמצאים 18 שוטרים, 28 אזרחים ושני מורדים צ'צ'נים.

מהמשרד המחוזי למקרי חירום נמסר כי המורדים הצ'צ'נים ביצעו מספר התקפות מתואמות נגד בנייני רשויות הממשל במחוז, בהן בניין משרד הפנים המחוזי בנאזראן, עליו השתלטו ובניין משמר הגבול המרכזי באזור, אותו העלו באש. כן הותקפו מספר בניינים ששימשו כנשקיות. בין ההרוגים נמצאים גם שני תובעים מחוזיים ששהו בבנין משרד הפנים המחוזי.

כוחות משטרה רבים הוזרמו לאזור ופתחו בקרבות ירי קשים עם המורדים. ממשרד נשיא מחוז אינגושטיה נמסר כי כוחות הבטחון הרוסים נמצאים כעת בשליטה על האזור.

המוסלמים הצ'צ'נים נלחמים מזה עשור במה שהם מכנים הכיבוש הרוסי של צ'צ'ניה. במהלך שנות הלחימה נהרגו אלפי אנשים במתקפות הצ'צ'ניות - נגד רכבות, בתי מגורים, בנייני תרבות וממשל - ובמלחמת החורמה שהממשלה הרוסית מנהלת נגד הצ'צ'נים בתגובה. בתחילת חודש מאי נרצח נשיא צ'צ'ניה, אחמד קדירוב, שנתפס כבובה רוסית. נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, מינה נשיא חדש תחתיו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by