בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גוברת ההתנגדות בקרב הפלסטינים לתכנית המצרית 
 
 ערפאת במפגש עם עומר סולימאן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

המצרים מעוניינים במעברו של ערפאת לעזה, אך לא מוכנים לאפשר לו חופש תנועה. ארגונים פלסטינים הודיעו שיתנגדו לתכנית. האמריקנים מנסים לתווך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש המודיעין המצרי, הגנרל עומר סולימאן, ייפגש מחר (רביעי) עם ערפאת במוקטעה, וינסה לשכנע את יושב ראש הרשות הפלסטינית לעבור לרצועה. ערפאת מתנה את הסכמתו למעבר בקבלת מעבר חופשי, דבר שהמצרים אינם מוכנים לאשר.

עשרה ארגונים פלסטינים, ביניהם הפתח, הודיעו אתמול כי הם מתנגדים למעורבות מצרית או ירדנית בשטחים שיפונו על ידי ישראל. זאת למרות העובדה שהפתח תמך לפני כשבוע בכניסת המצרים לעזה. החשש בקרב הארגונים הוא שמצרים תחזור לדפוס השלטון שלה בעזה בתקופה שקדמה למלחמת ששת הימים.

ג'יבריל רג'וב, יועצו של ערפאת, וחכם בלעאווי, שר הפנים שלו, היגעו למצרים פחות מ-24 שעות לאחר שאבו עלא, ראש הממשלה, חזר משם. אבו עלא זעם ומקורביו טוענים כי ערפאת מכרסם בסמכויותיו של אבו עלא. ג'יבריל רג'וב הודיע כי הפלסטינים לא יסכימו כי המצרים ימנו איש מטעמם שישלוט ברצועה; בכך רמז ליריבו, מוחמד דחלאן.

השליח האמריקני ויליאם ברנס צפוי להפגש בשבת עם אבו עלא; היום הוא נמצא בקהיר, וייפגש עם עומר סולימאן. ברנס מנסה לתווך בין הפלסטינים למצרים כדי לאפשר העברה חלקה של הרצועה לשליטה פלסטינית-מצרית לאחר נסיגת צה"ל, בשנה הבאה.

המצרים והירדנים הסתכסכו בשבוע האחרון, לאחר גירוש המשלחת הירדנית מג'נין, לפני כשבוע. הירדנים מאשימים בכך את המצרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by