בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קצין פלסטיני במעבר קרני שילח מחבלים מתאבדים 
 
 10 בני אדם נהרגו בפיגוע ההתאבדות באשדוד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הותר לפרסום: צה"ל והשב"כ עצרו בחודש האחרון קצין פלסטיני העובד במעבר קרני, המואשם כי סייע למחבלים מתאבדים לבצע את הפיגוע באשדוד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הותר לפרסום: קצין ביטחון פלסטיני שעבד במעבר קרני נלכד בתחילת החודש בפעולה משולבת של צה"ל ושירות הביטחון הכללי. כך דווח היום (שלישי) בגלי צה"ל.

על פי הדיווח, הקצין, מוּעין עטאללה, היה מעורב בשילוח שני המחבלים המתאבדים לפיגוע בנמל אשדוד לפני כשלושה חודשים. בחקירתו הודה עטאללה כי ניצל את מעמדו ואת סמכויותיו, שאיפשרו לו גישה חופשית לכל חלקי המסוף בנמל, כדי לסייע למחבלים להסתתר במכולה, שהייתה בדרכה לנמל.

בחקירתו הוסיף עטאללה ואמר כי בשבועות שקדמו למעצרו, עסק בתכנון פיגוע כפול נוסף, בשטחה של ישראל, יחד עם גורמי חמאס וגדודי אל-אקצה של הפתח. גם הפעם, אמר, תכנן להשתמש במעבר קרני להברחת המתאבדים.

חקירתו של עטאללה הביאה לידיעת בכירים בצה"ל את חשיבותו האסטרטגית של מעבר קרני לארגוני הטרור, בעיקר לאחר שעטאללה הבהיר כי במעבר לא מתבצע בידוק בטחוני מקיף. לדבריו, ארגוני טרור פלסטינים משתמשים בנקודה להברחת נשק לשטח ישראל.

בחקירתו שפך עטאללה אור על חשיבותו של מעבר קרני בעיני ארגוני הטרור. לדבריו, נקודה זו מהווה בעיניהם נקודת תורפה ביטחונית, שאין בה בידוק ביטחוני מלא, והיא מאפשרת ערוץ להברחת נשק ומחבלים לשטח ישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by