בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מתבצרי מצדה יחסמו את דרכי הגישה לים המלח 
 
 המתבצרים דורשים חלוקה מחדש של משאבי האזור (אילוסטרציה)   
 
תומר ליכטש

ראשי הערים ערד ודימונה מאיימים לחסום כבישים, ומתבצרים על הר מצדה. זאת במחאה על חלוקת משאבים בין עריהם למועצה איזורית תמר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סכסוך בדרום: החל מיום חמישי, יחסמו "מתבצרי מצדה" את דרכי הגישה למלונות ים המלח. כך הודיע היום (שלישי) מטה המאבק של ראשי הערים ערד ודימונה, המתבצרים מזה שישה ימים על הר מצדה, יחד עם שישים מעובדיהם, במחאה נגד החלוקה האי-שוויונית של משאבי האזור בין המועצה האזורית תמר לבין עריהם.

"אף נופש לא יוכל להיכנס למלונות ים המלח", אמר היום ראש עירית ערד, מוטי בריל, והוסיף: "אם תושבי ערד ודימונה לא יכולים להנות מכספי הארנונה של המלונות, המפעלים ואזורי התעשייה, אז עקרונות הצדק החברתי אומרים שאף אחד לא יהנה מהם."

ראש מועצה אזורית תמר, דב ליטבינוף, לא מתרגש מהמתבצרים החדשים. "זו מחאה דמגוגית", אמר לחדשות נענע והוסיף: "זה נסיון שלהם לנתב את הארנונות של תמר אליהם. אני לא חושב שמגיע פרס לרשות שחמישים אחוזים מהתקציב שלה הולך לשכר על בסיס של ניהול לא תקין, ועל האג'נדה הזו נבחרו ראשי הערים החדשים". ליטבינוף הוסיף ואמר כי ראשי הערים "מעלים מספרים לא נכונים, חצאי אמיתות, ועל בסיס זה תובעים חלוקה חדשה".
 

נמשיך המאבק למרות הפגיעה בעובדים

 
למרות שהמאבק עשוי לפגוע במשכורות העובדים תושבי ערד ודימונה, המתבצרים ימשיכו את המאבק "עד הנצחון", אמר בריל. לדבריו, "אין לנו מה להפסיד. אחרת נהפוך לג'לג'וליה או כפר קאסם". חסימת דרכי הגישה היא "רק יריית הפתיחה", אמר ראש עיריית דימונה, מאיר כהן. לדבריו, ינקטו המתבצרים "בכל האמצעים הדרושים, כדי שממשלת ישראל תשנה את מדיניותה ותפסיק את האבסורד שבו תושבי ערד ודימונה לא נהנים ממה שהם מייצרים".

היום ירדו ראשי הערים ממבצרם על ההר ונסעו לכנסת, שם נפגש ראש עירית ערד עם שר הפנים, אברהם פורז. עם זאת, פגישתם לא הניבה כל תוצאות. "הפגישה שהתקיימה היום עסקה בנושא אחר לגמרי", אמר דובר שר הפנים, טיבי רבינוביץ. לדבריו, "חלוקת המשאבים בערד ודימונה היא בעייתית, ואנו מנסים לטפל בזה".

ביוני 2003 המליצה ועדת בר-אל, מטעם משרד הפנים, לחלק מחדש את המשאבים ולפרק את מועצה אזורית תמר. "אם המסקנות האלה היו הגיוניות, היו מבצעים אותן", אמר ליטבינוף, "אבל הן לא הגיוניות. "תמר מתמודדת עם בעיות אקולוגיות וגאולוגיות רציניות שהמדינה מטילה עליה, לצד פרוייקטים לאומיים שהמדינה צריכה לממן, ועוד אומרים לנו להשתתף בחלוקת ארנונה עם ערד ודימונה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by