בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רעידת אדמה בעוצמה של 5.1 הורגשה באילת 
 
 
חדשות נענע

רעידת אדמה בעוצמה של 5.1 בסולם ריכטר נרשמה היום אחר הצהריים דרומית לשארם א-שייח', והורגשה באיזור אילת. לא דווח על נפגעים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רעידת אדמה בעוצמה של 5.1 בסולם ריכטר נרשמה היום (שלישי), בסמוך לשעה 17:30,דרומית לשארם א-שייח', והורגשה אף באיזור אילת. לא דווח על נפגעים. מוקד רעידת האדמה היה בים סוף, כשמונים קילומטרים דרומית לחוף שארם א-שייח', בדרום חצי האי סיני, וכ-330 קילומטרים דרומית לאילת.

"אני לא מאמין שמעבר לתחושה בתנודה קלה היה נזק, כי מוקד הרעש מרוחק מאילת", אמר ד"ר הופשטטר. רעידות אדמה מסוג זה שכיחות יחסית לאורך השבר הסורי-אפריקני, והן נובעות בשל תנועת ציר צפון-דרום של גושי היבשות לאורך השבר.

בעקבות רעידת האדמה פנה היום שר השיכון לשעבר, אפי איתם, לראש הממשלה, אריאל שרון, בדרישה למנות תחתיו יושב ראש חדש לוועדת השרים להיערכות לרעידות אדמה. לדברי איתם, זוהי רק שאלה של זמן עד שרעידת אדמה תגרום נזק הרסני, ויש להיערך לכך בהקדם.
 

אלפי מבנים ידרשו לטיפול חיזוק או הריסה

 
רעידת האחרונה בארץ אירעה בחודש בפברואר, לפני כארבעה חודשים, והורגשה בכל רחבי הארץ, בעוצמה של 5.1 בסולם ריכטר. רעידה זו גרמה טלטלה מבנים רבים ברחבי הארץ, ואף גרמה לנזק לאחדים מהם.

על מנת להתגונן מרעידות אדמה נוספות, אומרים במשרד השיכון, אלפי מבנים ברחבי ישראל יצטרכו לעבור טיפול חיזוק או הריסה. מדובר במבנים שנבנו במהלך שנות החמישים, שלא תוכננו לעמוד בפני רעידות אדמה עוצמתיות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by