בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
השיחה בין הרמטכ"ל, ריבלין ושטייניץ: "נוקבת" 
 
 צריך לנהל יחסי עבודה הוגנים. יעלון (לעם)   
 
חדשות נענע

לדברי המשתתפים בפגישה, הצדדים לא הגיעו לעמק השווה, אך הסכימו להפסיק את ההתבטאויות הבוטות ולנהל דיאלוג "מתוך הבנה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר ועדת חוץ וביטחון של הכנסת, ח"כ יובל שטייניץ, הצטרף הערב (שלישי) לפגישת יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, והרמטכ"ל, רב-אלוף משה יעלון במשכן הכנסת בניסיון ליישב את המחלוקת ביניהם. עם זאת, עד תום הפגישה לא הצליחו הצדדים להגיע לעמק השווה, וכל צד נשאר מבוצר בעמדתו.

במהלך הפגישה הציג כל אחד מהצדדים את עמדתו. לדברי המשתתפים בפגישה שיחה היתה "נוקבת מלב אל לב על אי-ההבנות המדאיגות שנפערו בין צה"ל וועדת החוץ והביטחון". הרמטכ"ל ושטייניץ הסכימו כי צריך להפסיק את ההתבטאויות הבוטות ולנהל את הדיאלוג ביניהם מתוך הבנה, ותוך הקפדה על יחסי משחק הוגנים וברורים.

שאלת הפיקוח הפרלמנטרי על צה"ל לא עלתה בשיחה. שלושת המשתתפים בשיחה טענו כי למרות המחלוקות, שטרם נפתרו, יש להמשיך ולנהל יחסי עבודה הוגנים בין צה"ל לבין חברי ועדת חוץ וביטחון.

הפגישה התקיימה בעקבות סירובו של יעלון להופיע לבירור בפני ועדת חוץ וביטחון, וחילופי הדברים הקשים בין חברי הוועדה לרמטכ"ל עקב הסירוב.

היום שיגר הרמטכ"ל מכתב לשטייניץ בו הוא מותח ביקורת על החלטת ריבלין לזמן אותו לבירור בעקבות סירובו לאפשר לנציג אמ"ן להגיע ליום עיון בנושא המודיעין, שהוועדה יזמה.

במכתב טען יעלון כי "כמי שמתייחס ברצינות רבה לוועדת החוץ והביטחון ולפיקוח הפרלמנטרי, חשבתי ועודני חושב שהתייחסות לדו"ח הוועדה מחייבת דיון בוועדת המשנה ולא במשך שעה במסגרת יום עיון. חשבתי ועודני חושב שראש אמ"ן אישית צריך להופיע בנושא זה בפני הוועדה ולא נציג מטעמו. מן הראוי היה לקבוע את הדיון ואת יום העיון במועד שמאפשר לראש אמ"ן להתייצב בפני הוועדה".

יעלון הוסיף כי "אירוע זה מצטרף לאירועים קודמים בהם נחשף צה"ל לביקורת בתקשורת שלא בצדק, שאינם קשורים להבנתי ולהכרתי את חשיבות הפיקוח הפרלמנטרי, פיקוח המתחייב במדינה דמוקרטית".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by