בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שלום יפגש עם עומר סולימאן לדיון בתכנית המצרית 
 
 כוחות בינלאומיים בנמל עזה? שלום וסולימאן (לעם - אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

על פי התכנית, ישראל תיסוג נסיגה מלאה מעזה, אליה יכנסו כוחות בינלאומיים. כמו כן, הצדדים ישובו למשא ומתן על הסדרי הקבע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ, סילבן שלום, וראש המודיעין המצרי, עומר סולימאן, יפגשו היום (רביעי) בתל אביב על מנת לדון עמו על תכנית השיטור המצרית ברצועת עזה.

על פי התכנית המצרית, שפרטיה פורסמו אתמול בסוכנות הידיעות המזרח התיכון, יפעלו בנמל עזה כוחות בינלאומיים לאחר נסיגת צה"ל. כמו כן, על פי התכנית המצרים ייבנו נמל חדש בעזה, תשתית נמל התעופה תשוקם, והוא יופעל מחדש וייפתח מעבר בטוח בין הגדה לרצועה. זאת ועוד, כוח בטחוני בין לאומי יוקם ברצועה ש"יקבל אחריות ביטחונית בשדה התעופה ובנמל ויפעל לצד כוחות הביטחון הפלסטינים כדי להבטיח שישראל לא תוכל לטעון שאין שליטה במקומות הרגישים האלה", לדברי גורם מצרי בכיר.

השלב הראשון בתכנית יכלול הסכמה של שני הצדדים על הנקודות הללו, במגעים שראש המודיעין המצרי, עומר סולימאן, ינהל עימם. שני הצדדים יצטרכו להודיע על קבלת התכנית, ולהתחייב לא להפר את הסיכומים. גם הארגונים הפלסטינים השונים יאלצו להתחייב לתכנית, ולשם כך כבר יצאו מנהיגיהם לדיונים בקהיר. בנוסף לכך, לוח זמנים לביצוע התכנית יקבע.

על פי השלב השני בתכנית ישראל תחל לסגת מעזה ומארבע התנחלויות בצפון הגדה, ולאחר מכן ישובו הישראלים והפלסטינים למשא ומתן על הסדרי קבע. המצרים מבהירים כי תכניתם עולה בקנה אחד עם מפת הדרכים, ומובילה את הצדדים להסדר שלום.

התכנית הוכנה בשיתוף נשיא מצרים, חוסני מובארק, עוד לפני נסיעתו לניתוח בגבו בגרמניה. לצורך כך, ניהלו המצרים מגעים עם גורמים בינלאומיים, שרבים מהם הבטיחו כי תמיכה כספית משמעותית תוענק לתמיכה בתכנית. הבנק העולמי הסכים להעניק מליארד דולר בשנה לצורך שיקום הגדה והרצועה. כמו כן, המצרים נפגשים עם נציגי הקוורטט ועם האמריקנים.

על פי הפרסום, מצרים רוצה שהפלסטינים ייחשבו כשותפים לתהליך השלום עם ישראל. כמו כן, הבכיר המצרי הדגיש שנחוץ שהפלסטינים ירגישו בתוצאות ממשיות מהתהליך, ושנסיגת ישראל מהרצועה לא תהיה רק מלכודת, שתהפוך את הרצועה לכלא גדול המנותק מהעולם, ואת הגדה המערבית מחולקת לקנטונים.

התכנית קובעת כי כוחות הביטחון הפלסטינים יורכבו מחדש על בסיס יכולת אישית. "לא יחולקו משרות לאנשי הארגונים אלא יוקם מנגנון ביטחון פלשתיני לאומי מאוחד שלא ישמר את החלוקות הקיימות כיום", אמר הבכיר המצרי. מומחים מצריים ייאמנו כ-30 אלף איש תוך חצי שנה.
 

נסיגה ישראלית מלאה

 
שר החוץ המצרי, אחמד מאהר, אמר אתמול כי ביצוע התפקידים הבטחוניים המצריים ברצועה מותנה בנסיגה ישראלית מלאה. מאהר דחה את רעיון ישראל להקים בציר פילדלפי תעלת מים: "אם מדובר בנסיגה מלאה הרי זה לא הגיוני לדבר על תעלה או כל הסדרים אחרים המנוגדים לעיקרון הנסיגה המלאה. אחרי הנסיגה שלהם מה שקורה בגבול לא יהיה עניין ישראלי".

"העם הפלסטיני מעריך הערכה גדולה את התפקיד שמצרים ממלאת, ואת הקורבנות שהיא מקריבה למען פלסטין. אי אפשר לתאר שפלסטיני יבקש לפגוע במצרים בשטחים פלסטינים", אמר מאהר בתגובה לטענות כי פלסטינים ינסו לפגוע במומחים המצרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by