בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
ראובן שמרלינג הובא למנוחות: "מי חלם שחיה עם חרב תהרוג ותסקול אותך" 

ראובן שמרלינג הובא למנוחות: "מי חלם שחיה עם חרב תהרוג ותסקול אותך"

 
בארץ |
 

כ-1,000 איש הגיעו להלוויתו של תושב אלקנה, שנרצח יום לפני שחגג 70. חקירת המקרה בעיצומה ונבדק חשד כי אירע על רקע לאומני. "אתה כמו דוד המלך שנולד ומת באותו היום", ספדה אחת מנכדותיו. בנוסף הושמע בלווייה קטע חזנות בקולו של שמרלינג, ששימש כחזן ביום כיפור האחרון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

יותר מ-1,000 איש השתתפו היום (שישי) בהלוויתו של ראובן שמרלינג, שנרצח ביום רביעי בכפר קאסם. שמרלינג הובא למנוחות באלקנה, ההתנחלות בה התגורר. על פי החשד, הרקע לרצח הוא לאומני והחקירה נמשכת.

 

בנו שי ספד: "אבא, כולנו יודעים איזה איש חסד היית. כמה תמים היית בחיים שלך. האמנת לכל אדם, גם כשהוא רימה אותך. לא הבנתי איך זה אפשרי. אמרת שמה שצריך לקרות יקרה. איזה חסיד היית. אמרת בתפילה: "בראש השנה ייכתבון וביום הכיפורים ייחתמון. מי יחיה ומי ימות. מי בחרב ומי בחיה. מי בחניקה ומי בסקילה". אבא, מי חלם שחיה עם חרב תהרוג ותסקול אותך"

 

כתבות נוספות בנושא >>

חקירת הרצח בכפר קאסם נמשכת: "הוא היה איש מקסים"

נתניהו על הרצח בכפר קאסם: "נעשה הכל להביא לדין את המבצעים"

חשד לרצח על רקע לאומני: גופת יהודי עם סימני דקירה נמצאה בכפר קאסם

 

"סבא זה לא נתפס. אנחנו יושבים אצלכם בחג. מחכים שתניף את אחד הילדים קטנים. אתה כמו דוד המלך שנולד ומת באותו היום. גם אתה דמות מרשימה כמוהו, אבל אתה שלנו. בנסיעות לים, השירים שהמצאת, באוכל, בביחד שלך ושל סבתא. אני אוהבת לתאר אנשים לפי העיניים שלהם. את שלך אי אפשר לתאר חוץ מזה שהן הכי יפות בעולם. נתת לכל אחד את התחושה שהוא הכי טוב בעולם. העיניים שלך ילוו אותנו בכל שלב שנעבור בחיים", ספדה הדר, אחת מנכדותיו.

 

 
נרצח לפני יום הולדתו. הלווית שמרלינג
 נרצח לפני יום הולדתו. הלווית שמרלינג   צילום: מיכה ריז׳וב 
 

ח'אלד עיסא, אחראי הביטחון בעיריית כפר קאסם שהגיע לזירת הרצח, סיפר מוקדם יותר לחדשות 10 כי "המנוח הוא אישיות מוכרת בעיר ומדובר באירוע מצער שהכה את כולנו בתדהמה. אנחנו משתתפים בצער המשפחה".

 

עוד הוסיף עיסא כי "מה שמאפיין את אזור התעשייה של כפר קאסם הוא שותפות בין ערבים ליהודים. כולם עובדים שם בהרמוניה. תנחומי למשפחת המנוח. סומכים על המשטרה שתגיע לחקר האמת. החקירה עדיין בראשיתה ומוקדם להודיע מה הרקע של הרצח. כולנו מגנים אותו ויודעים שלתושבי כפר קאסם אין יד בזה".

 

הילאל בדיר, תושב העיר שהכיר את המנוח, אמר: "קודם כל צריך לגנות כל מעשה נפשע של רצח ולא משנה מה הרקע שלו. אין זכות לכל אדם לגזול נשמה של אחר. המנוח היה דמות מוכרת בעיר והיה לו יחסים טובים עם רוב התושבים. לעיר מגיעים כל יום מאות יהודים, בהם אנשים שיש להם כאן עסקים. אנחנו מנהלים אורח חיים ושכנות טובה עם שיתוף פעולה מלא עם שכננו היהודים, ולא ניתן לאף אחד לשבש את זה".

 

מוסטפא עבדאללה, תושב כפר קאסם, הוסיף: "כואב הלב שהבנאדם האהוב על כל מי שהכיר אותו נרצח בצורה אכזרית , אנחנו בטוחים שהרוצחים הם לא מכפר קאסם ודורשים שהמשטרה תתפוס אותם במהירות המירבית. ובלי שום קשר למניע שמוקדם לקבוע אם זה על רק לאומני או פלילי, כל תושבי העיר מגנים את המעשה הנפשע הזה שלצערנו קרה במקום שהוא סמל לדו קיום ושלום באזור התעשייה נוף הארץ, אני בעצמי עבדתי באזור הזה שנה וחצי וראיתי כמה פעמים את המנוח עובר במקום, אני שולח את תנחומי למשפחה בפרט ולעם ישראל בכלל ושלא ידעו עוד צער, זכרונו לברכה איש שלום ודו קיום".

 

 
"מי חם שחיה עם חרב תסקול ותדקור אותך"
 "מי חם שחיה עם חרב תסקול ותדקור אותך"   צילום: מיכה ריז׳וב 
 
 

ח"כ ניסן סלומיאנסקי נשא דברים בהלוויה: "אהבתי את ראובן. איש חסד, טוב לב. בעבר יהודים יכלו רק להתפלל לנקמה, כיום, אנחנו פונים מכאן בקריאה לממלכתנו (למדינה). לא יכול שבמרכז של המדינה שלנו דם יהודי יהיה הפקר. אנחנו פונים לכוחות הביטחון: עד כאן. לא יותר. מקווים שיושמדו קני הנרצחים גם בכפר קאסם".

 

 
הלוויתו של ראובן שמרלינג באלקנה
 הלוויתו של ראובן שמרלינג באלקנה   צילום: דני סיטרון 
 

עורך דין עאדל בדיר, דובר הוועד העממי בכפר קאסם, אמר ש"אנחנו שולחים תנחומים למשפחתו של המנוח. כולנו רוצים שהאמת תצא לאור. כמו שהמשטרה משקיעה מאמצים לחקור את מקרה הרצח הזה ולהביא את הרוצחים לדין, אנחנו דורשים שהמשטרה תשקיע מאמצים בפענוח מקרי הרצח שאירעו בחברה הערבית בכלל ובכפר קאסם בפרט".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב אתמול בעמוד הפייסבוק שלו כי "אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחת שמרלינג וליישוב אלקנה. אנחנו נעשה הכל כדי להביא לדין את מי שביצע את הרצח המזעזע הזה. יהי זכרו ברוך". שמרלינג היה אמור לציין במהלך החג יום הולדת 70 יחד עם משפחתו.

 

 
הזירה שבה נמצאה גופתו של שמרלינג
 הזירה שבה נמצאה גופתו של שמרלינג   צילום: ללא קרדיט 
 

ראש המועצה המקומית אלקנה, אסף מינצר, הוסיף כי "יהודי בן 70 נמצא שחוט בכפר קאסם. אין מה להבין חוץ מפיגוע לאומני. אדם בעל פנים מאירות לכל אדם, יהודי כלא יהודי, תושב אלקנה מאז ראשית הישוב. היה חזן ביום כיפור האחרון. כל המשפחה, הילדים והנכדים, כולם בהלם ובתדהמה".

 

ממועצת הישוב נמסר כי "בית אלקנה מודיע בצער ובתדהמה על הירצחו של חברנו ראובן שמרלינג הי"ד בידי מרצחים בני בליעל בכפר קאסם ומשתתפים בצער המשפחה. המועצה והקהילה מלווה את המשפחה בשעות הקשות".

 

בווידאו: הקלטה מקטע חזנות של ראובן שמרלינג, שהושמע בלווייה

 

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by