בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נמשכות התגובות החריפות לדבריו של הרב עובדיה יוסף 
 
 
חדשות נענע 

הסתייגויות וגינויים במערכת הפוליטית והציבורית לדבריו שלך הרב עובדיה יוסף בעניין השואה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דבריו של הרב עובדיה יוסף בנושא השואה ממשיכים לעורר תגובות חריפות. כזכור, הרב אמר כי הנספים "היו גלגולים של כאלו שחטאו והחטיאו ועשו כל מיני מעשים שלא יעשו. זו לא פעם ראשונה בחיים שלהם שהנשמות מופיעות. הן באו לכפר על העוונות שלהם".
 
בהודעה שפרסמה דוברת "יד ושם" בתגובה לדברים נכתב כי היה מוטב להשאיר את הסוגייה מבלי לקבוע עמדה פסוקה ופשטנית כמו זו שהציג הרב. בהודעה נכתב עוד כי קשה להבין מהיכן שאב הרב את העוז להסביר את כוונתה ודרכה של ההשגחה העליונה.

הרב הראשי לישראל, ישראל לאו, ניצול שואה בעצמו, אמר היום (ראשון) כי הוא משוכנע שהרב עובדיה לא התכוון להכפיש ולו אחד מששת המיליונים שנספו בשואה. לאו הסביר כי לדעתו הרב "ניסה להעניק מימד נוסף להסבר מה קרה כאן. לי אין את ההסבר".

מרכז הארגונים של ניצולי השואה קרא לרב עובדיה יוסף לחזור בו מדבריו ולהביע חרטה, אחרת הם ייזכרו לדיראון עולם. "בהודעה שפרסם המרכז נכתב כי "בדבריו של הרב יש משום מתן לגיטימציה לצוררי יהודים , לניאו נאצים ולאנטישמים שיוכלו לטעון מעתה שהנאצים היו, כביכול, שליחיו של אלוקים בהשמדת היהודים.

 

תגובות במערכת הפוליטית

ראש הממשלה, אהוד ברק, אמר כי "התבטאותו על השואה אינה יאה לרב במעמדו ועלולה לפגוע בזכרם של הנספים, ברגשות משפחותיהם ובעם כולו". ברק הוסיף כי תנועת ש"ס, שעל דגלה חרוטה התביעה להביא לאחדות בעם וקירוב לבבות, ראוי שמנהיגיה יתבטאו ברוח זו.

הנשיא משה קצב התייחס בנימה סלחנית לדברי הרב ואמר: אני בטוח שהרב כואב כאב אמיתי את אימות השואה והוא מתייסר מדי יום כמו כל אדם שלב אנושי פועם בתוכו. הרי אין דמות יהודית שלא כואבת את מאורעות השואה. הנשיא הוסיף כי אם הפרשנות התקשורתית שנתנה לדברי הרב נכונה, הרי שהם לא מקובלים עליו והוא מסתייג מהם.

יו"ר הליכוד, ח"כ אריאל שרון, אמר שזו אמירה שפגעה בצורה קשה באנשים רבים. "אני בטוח שהרב כואב מאוד את השואה ולא התכוון לפגוע אבל צריך להתחשב באופן שבו מתקבלים הדברים בציבור ולהימנע מפגיעה מיותרת", אמר שרון.

יו"ר סיעת המפד"ל, ח"כ שאול יהלום, אמר כי כל אמירה הפוגעת בזכרם הטהור של הנספים, אין לו מקום וראוייה שתמחק מהשיח הציבורי.

יו"ר מרצ, יוסי שריד, אמר כי "דבריו של הרב עובדיה יוסף הם דברי מינות וכפירה ליקר ולקדוש מכל לעם ישראל".
 
 

תגובת ש"ס

ש"ס פרסמה תגובה נזעמת על הביקורות שמשמעים נגד דברי הרב. בהודעה נכתב כי התנועה מגנה בשאט נפש את המסע בתקשורת נגד התורה ואוהדיה. בהודעה נכתב עוד כי זו התערבות גסה בנושאים תיאולוגיים ועיוות דברי הרב מתוך בורות ורשעות.
 

הפגנה מול בית הרב

צעירי התנועה ליהדות מתקדמת יערכו מחר ב-11:00 בבוקר עצרת מחאה בהשתתפות משפחות של קורבנות שואה מול ביתו של הרב עובדיה יוסף במחאה על דבריו. במהלך העצרת יקריאו המשתתפים את שמות יקיריהם שנספו בשואה.

פורום הצעירים של התנועה ליהדות מתקדמת הביע צער על כך ש"דווקא בשבוע שבו חל תשעה באב, יום בו מעלות קהילות יהודיות ברחבי העולם את זכר קורבנות השואה, בוחר הרב לפגוע בזכרם של הקורבנות ולהגביר שנאת חינם ומחלוקת בעם ישראל".

"שהרב ידבר בשמו ובשם חטאיו וחטאי משפחתו ויעזוב את קורבנות השואה", אמר גלעד קריב, רכז פורום הצעירים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by