בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפלסטינים נערכים לתפוס את בסיסי צה"ל אחרי הפינוי 
 
 ערפאת עדיין לא מינה אדם שיעבוד מול המצרים. ערפאת וסולימאן (רויטרס)   
 
כתב נענע בשטחים, חדשות נענע

יו"ר הרשות הפלסטינית חשף היום פרטים על אימוני מנגנוני הביטחון הפלסטינים. מפקד המודיעין המצרי נועד היום עם השר סילבן שלום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, חשף היום (רביעי) כי מנגנוני הביטחון הפלסטינים החלו באימונים אינטנסיביים לקראת נסיגת צה"ל מהרצועה במסגרת תוכנית ההתנתקות, וזאת על מנת להבטיח את השתלטותם על בסיסי צה"ל שיינטשו לאחר הנסיגה, ועל ההתנחלויות שיפונו.

את הדברים אמר ערפאת בפגישתו עם מפקד המודיעין המצרי, עומאר סולימאן, במוקטעה ברמאללה. השניים דנו בהיערכות הביטחונית לקראת נסיגת צה"ל, יחד עם ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא, היועץ לביטחון לאומי ברשות, ג'יבריל רג'וב ושר הפנים, חכם בלעאווי.

בפגישתם, דרש סולימאן פירוט של כל הצעדים המעשיים הקשורים להתנתקות, בייחוד אלה הקשורים לפעילות מנגנוני הביטחון הפלסטינים ברצועה. בתגובה חשף ערפאת, כי שני מנגנוני ביטחון מרכזיים ברצועת עזה כבר אוחדו. לדבריו, מדובר במשטרה הפלסטינית ובביטחון הלאומי, הפועלים מבסגרת חדר-מבצעים מורחב בעזה.

ערפאת לא מסר עדיין את שם הקצין הבכיר שינהל את ההתנתקות מול הגורמים המצרים. עם זאת, סולימאן הביע את נכונות ארצו לעבוד מול מפקד הביטחון המסכל בעזה, ראשיד אבו-שבאק. מצרים תומכת במינוי של אבו-שבאק בשל היותו גורם משפיע ברצועה, ומאחר והוא זוכה לכבוד מצד הארגונים השונים. כמו כן, מצרים מנסה לבחור באישיות שאינה קשורה למאבקים בין דחלאן, רג'וב ובכירים נוספים. עם זאת, אבו-שבאק ידוע כמקושר לדחלאן.

סולימאן ביקש מערפאת לזרז את הסדרי הרשות הפלסטינית בכל הנוגע להתנתקות. מקור בכיר ברשות מסר כי ביקור סולימאן היה השלב האחרון לפני הגעת המשלחת המצרית לרצועת עזה.
 

סולימאן נועד הערב עם השר סילבן שלום

 
עומאר סולימאן נועד הערב (רביעי) גם עם שר החוץ, סילבן שלום, בנוגע למעורבות המצרית בתוכנית ההתנתקות.

בפגישתם ידרוש את הפסקת כל הפעילות הצבאית של צה"ל ברצועת עזה, בטרם הגעת המשלחת הבטחונית-המצרית לאיזור. המשלחת אמורה להדריך את מנגנוני הביטחון הפלסטינים, ולפקח במסגרת התוכנית המצרית המתוכננת לניהול הרצועה לאחר הנסיגה. בתוך כך, סולימאן צפוי למסור היום את התגובה המצרית הקשור לציר פילדלפי.

פלגים רבים באוכלוסיה הפלסטינית, בהם ארגוני האופוזיציה, עדיין מתנגדים למעורבות המצרית. הסיבה העיקרית להתנגדות היא החשש כי המצרים רוצים להחזיר אליהם את השלטון ברצועה, כמו לפני 67'. ארגוני הסרוב מפחדים מדיכוי של המצרים, שעלול להיעשות בכוח. גם בכירי הפתח חוששים כי מעמדם יופחת בעקבות מעורבות יתר של המצרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by