בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט מבקשת לדחות את התביעה הייצוגית 
 
 
חדשות נענע 

החברה טוענת כי אין דרך בה ניתן לחשב את דמי הנזיקין עבור כל אחד מלקוחותיה, שנפגע, לכאורה, מהפרתה את חוקי המונופול

 
 
 
 
 
 
 
 
 


על השופט לדחות את התביעה הייצוגית הצפויה נגד מיקרוסופט, כי יהיה כמעט בלתי אפשרי להחליט איך לחלק את דמי הנזיקין, כך טוענים פרקליטי ענק התוכנה.
 
במהלך השמעת הטיעונים הסופיים בשימוע שלשום (שישי), בסופם אמור השופט להכריע האם התיק ייסגר, אמר פרקליטה של מיקרוסופט צ`רלס קספר שיהיה כמעט בלתי אפשרי לחשב בדיוק כמה כסף כל לקוח של מיקרוסופט בקליפורניה הפסיד מהשליטה המונופוליסטית, לכאורה, של החברה. קספר אמר, כי מיקרוסופט משווקת את מוצריה לאלפי חברות, שמוכרות אותם במחירים שונים, ולכן יהיה על השופט העליון סטיוארט ר. פולאק לשקול כל מקרה לגופו, לגבי כל אחד ממיליוני לקוחותיה, שעשויים היו להינזק.

"בית המשפט יהיה עסוק משך זמן רב מאוד", עקץ קספר. התובע דניאל ג` פורניס, לא קיבל את הטיעון, ועקץ בחזרה: "פשוט תגדילו את העסק שלכם, כך שתוכלו להפקיע מחירים ולהתחמק מעונש".

אתר האינטרנט CNET מדווח שהשופט פולאק אמר כי יפסוק בקרוב, האם התביעה הייצוגית היחידה העומדת תלויה כרגע נגד ענק התוכנה ייסגר או אם לאו, ורמז כי אם התביעה לא תוכיח שלקוחות מיקרוסופט הולכו שולל - התיק ייסגר. "אם הם לא יוכלו להוכיח את זה", אמר פולאק, "הם יפסידו".

השימוע התקיים כשבוע לאחר שמיקרוסופט ביקשה מהשופט הפדראלי בבולטימור לדחות או לכל הפחות לאחד כ-62 תביעות ייצוגיות. עד כה לא אושרה פתיחתו של אף תיק נוסף. בנוסף, בית הדין במישיגן דחה לעת עתה תביעה ייצוגית אחרת.

רוב התביעות הוגשו לאחר שהשופט המחוזי תומאס פנפילד ג`קסון קבע שהחברה הפרה את חוקי המונופול הפדראליים. מיקרוסופט מערערת על פסיקתו של ג`קסון ועל הוראתו לפצל את ענק התוכנה לשתי חברות.

בית הדין העליון בארצות הברית עתיד להחליט בסתיו האם להיענות לערעורה של מיקרוסופט או להעבירו לבית הדין לערעורים.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by