בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הכלב התוקף הומת 
 
 כל אמסטף בא יומו (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

כלב האמסטף "טריפ" הומת היום בזריקה בכלביה העירונית בתל-אביב. אושרה בקריאה טרומית הצעת חוק נגד אחזקת כלבי אמסטף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כלב האמסטף "טריפ" הומת היום (רביעי) בזריקה בכלביה העירונית ברחוב ש"י עגנון, בתל אביב. בשבוע שעבר תקף והרג טריפ את הילדה אביבית גנון בת הארבע, ומאז הוחזק בכלביה.

גורלו של טריפ נגזר היום בית משפט השלום בתל אביב, כשבית המשפט קבע כי הכלב יומת בימים הקרובים. עמותת "תנו לחיות לחיות" עתרה נגד החלטת בית המשפט, וביקשה להשהות את גזר הדין. עם זאת, עתירת העמותה התקבלה זמן קצר לאחר שוטרינר של משרד החקלאות המית את טריפ. בעקבות המקרה זועמים ב"תנו לחיות לחיות" על משרד החקלאות, שלטענתם, ביצעו מחטף.

בתוך כך, הכנסת אישרה היום בקריאה טרומית הצעת החוק האוסרת על החזקת כלבים מסוג אמסטף, רוטוויילר ופיטבול. את ההצעה הגיש ח"כ גדעון סער.על פי הצעת החוק, בעלי הכלבים מן הסוגים האלה יידרשו להתייצב אצל הווטרינר העירוני לרישום הכלב. כמו כן, יקבע הוטרינר אם הבעלים יוכל להמשיך ולהחזיק בכלב. העונש הכלול בהצעת החוק על הפרה של התנאים עוד עד שלוש שנות מאסר.
 

התכנון המקורי: הכלב ישמש את כוחות הביטחון

 
השבוע פנה משרד החקלאות לבית המשפט ודרש לחייב את עיריית תל אביב להעביר לידי השירותים הווטרינרים את טריפ. גם עיריית תל-אביב פנתה לבית משפט בבקשה שיכריע בשאלה. היועץ המשפטי של עיריית תל אביב, עו"ד אחז בן ארי, הנחה את הווטרינר העירוני שלא להרדים לפי שעה את הכלב. בן-ארי מתבסס את החלטתו על סעיף חמש לפקודת הכלבת, לפיו אפשר להמית כלב רק אם צו של בית משפט מורה על כך.

מייד לאחר התקיפה דווח כי טריפ יועבר למערכת הביטחון, שם ינצלו את כישוריו ככלב תקיפה. אולם לאחר מכן החליט שר החקלאות כי יש להרדים אותו. חבר הכנסת יוסי שריד הביע התנגדות להעברת הכלב לידי מערכת הבטחון. לדבריו, הצבא מנצל כלב שאפשר לסמוך עליו שיטרוף ילדים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by