בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לפיד התריע בפני שרון: לא ליהדות התורה 
 
 לא עולה בדעתנו לשבת עם יהדות התורה. לפיד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שר יוסף לפיד משינוי הזהיר את ראש הממשלה שרון שלא לצרף את יהדות התורה לקואליציה. לפיד אף הזהירו כי במידה והדבר יקרה, שינוי תפרוש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר שינוי, השר יוסף לפיד, הביע היום (רביעי) את התנגדותו החריפה לצירוף יהדות התורה לקואליציה. לפיד אמר לראש הממשלה, אריאל שרון, כי שינוי לא תסכים לצירוף יהדות התורה לממשלה, מפלגה אותה כינה "שותפים שאיננו מעונינים בהם".

אתמול נפגש שרון עם חבר הכנסת רביץ שרון, ואף עשוי להפגש עם חברי כנסת חרדים נוספים. להתנגדותו של לפיד הצטרפו כל שאר המשתתפים בישיבה, שהתנגדו התנגדות נחרצת לצירוף הסיעה החרדית.

"לא עולה בדעתנו לשבת עם יהדות התורה", אמר לפיד בפתח ישיבה מיוחדת של הסיעה בכנסת. "הכדור נמצא במגרש של העבודה", אמר לפיד, וקרא לחברי העבודה "להפסיק לשחק משחקים קטנוניים".

לפיד אף אמר כי במידה ושרון יצרף את יהדות התורה, סיעתו תפרוש מהקואליציה, וקרא לשרון להחליט אם הוא מעוניין ב-15 חברי הכנסת של שינוי בקואליציה או בהחלפתם בחמשת חברי הכנסת יהדות התורה.

"אחרי שהשגנו שוויון לכל ילדי ישראל ומנענו תשלום של פי ארבעה לילד חרדי", אמר לפיד, "לא נסכים להחזיר את הגלגל אחורנית". לפיד הוסיף ואמר כי "שינוי הולכת עם שרון לאורך כל הדרך: בהתנתקות, בתוכנית הכלכלית ובנושאים חברתיים". לדבריו, שרון ושר האוצר, בנימין נתניהו, יכולים לסמוך על תמיכת שינוי יותר מאשר על תמיכת הליכוד עצמו.

"יש לנו לכן מעמד של בסיס ויסוד בממשלה הזו", אמר לפיד, "ואין זה מתקבל על הדעת שיכניסו לנו שותפים שאיננו רוצים בהם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by