בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כיצד משפיעה שנת בחירות על וול סטריט? 
 
 
חדשות ביזנס פורטל

ההיסטוריה מלמדת כי שנים של בחירות היו טובות למדדי המניות ולמשקיעים. וול סטריט אולי לא תוכל לצפות מי יזכה במרוץ לבית הלבן, אבל למשקיעים יש סיבה להיות אופטימיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

נותרו עוד שלושה חודשים עד הבחירות שיערכו ב-7 בנובמבר והמרוץ כיום צמוד מדי בשביל לחזות מי יזכה, אף כי בוש פתח פער מסוים בשבוע האחרון. בכל מקרה ההסטוריה מלמדת כי שנות בחירות היו בדרך כלל טובות למניות.
 

ממחקר שביצעו בבית ההשקעות סלומון סמיט בארני בו הם בחנו 28 שנות בחירות מאז 1888, עולה כי ב-13 מתוך 16, או %81, מהמקרים בהם ניצחה המפלגה שבשלטון עלו מדדי המניות. זאת לעומת 3 מקרים בלבד, או %19, בהן ירדו מדדי המניות. עליות בשוק המניות מהוות, ללא ספק, סימן לשביעות רצון ממדיניות המפלגה השלטת, מציין המחקר.

במקרים בהם מודחת המפלגה השלטת המגמה אינה ברורה. ב-7 מקרים, או %57, עלו המדדים, לעומת 5 מקרים, או %42, בהם ירדו המדדים.

עוד עולה מהמחקר כי השנה הרביעית של כהונת נשיא היא שנה טובה לשוק המניות. מאז בחירות ב-1948, אז ניצח טרומן הדמוקרט את דואי הרפבליקן, ומדדי המניות עלו ב-%15.2 בממוצע בשנה הרביעית לכהונת נשיא. בשנה השלישית לכהונת הנשיא עלו המניות בממוצע ב-%23.3, כך מצאו במורגן סטנלי.

בחודשי הבחירות, בהם המפלגה שבשלטון התחלפה, מה שקרה 12 פעמים, תגובת שוק המניות לא הייתה חיובית. בשני שליש מהמקרים ירדו המניות לעומת שליש בלבד מהמקרים בהם עלו המניות.

השנה הראשונה לאחר הבחירות היא בדרך כלל שנה לא טובה לשוקי המניות, במיחוד במקרה של חילופי המפלגה שבשלטון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by