בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל לא חיפש אחר חייל שנעדר כבר 17 שנה 

צה"ל לא חיפש אחר חייל שנעדר כבר 17 שנה

 
 
חדשות נענע

השבוע התברר כי צה"ל לא חיפש אחר החייל דניאל בואצ'י, שנעדר מאז 1987. סגן שר הביטחון זאם בוים: "הצבא אינו מחפש אחריו מכיוון שמדובר בחייל עריק"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בחודש מרץ 1987 יצא החייל דניאל בואצ'י, בן 18, מביתו באשקלון - ומאז לא חזר. השבוע התברר כי במשך 17 שנות ההיעדרות של בואצ'י הצבא כלל לא חיפש אחריו.

במהלך דיון שנערך השבוע בכנסת, בתגובה לשאילתה שהגיש ח"כ גלעד ארדן בנושא, אמר סגן שר הביטחון, זאב בוים כי הצבא אינו מחפש אחרי בואצ'י "מכיוון שמדובר בחייל עריק".

אתר ynet מדווח כי לפני כמה חודשים נמצא שלד של אדם סמוך לאזור התעשייה, לא רחוק מבית הוריו של בואצ'י. הגופה הועברה למכון לרפואה משפטית באבו כביר, אך עד כה לא התקבלה תשובה בנושא.

בני משפחתו של בואצ'י טוענים כי הוא היה בדרכו לבסיס צריפין, שם עבר קורס מכונאי נגמשי"ם וטנקים. לדבריהם, צה"ל שלח איש מילואים אחד יומיים לאחר היעלמותו של בואצ'י. איש המילואים ונציגים של המשפחה נסעו לאילת לחפש אותו, אך "מאז לא שמענו כלום מהצבא", טוענים בני המשפחה.
 

ח"כ ארדן מתגייס לעזרת המשפחה

ח"כ ארדן, המשמש גם כיושב ראש השדולה בכנסת של השבויים והנעדרים, הגיש שאילתה לשר הביטחון לפני למעלה מארבעה חודשים. בשאילתה העלה ארדן כמה שאלות: "מדוע המשפחה לא מקבלת סיוע ממשרד הביטחון? האם חלה התקדמות בחקירת היעדרותו? האם קיים מידע לגבי מצבו? והאם משרד הביטחון פועל למציאתו?"

סגן השר בוים השיב: "אתה יוצא מנקודת הנחה כי מדובר בחייל נעדר, אולם מאחר והיעדרותו היתה בתקופת היותו עריק מצה"ל, הטיפול הועבר לידי המשטרה. לפיכך אני ממליץ לך להעביר את השאלות למשטרה".

ארדן השיב: "אני המום מהתשובה הזו. אני לא יודע אם הציבור יודע שחייל שיצא לפני 18 שנה מביתו לבסיס, הצבא בכלל לא טיפל בו. אני שומע זאת לראשונה". עוד הוסיף ארדן: "זה לא מקרה של עריקות והצבא לא יכול להסיר מעצמו אחריות כל כך מהר, האם במבט להיום הצבא ומשרד הביטחון יכולים לעשות משהו?"

מצה"ל נמסר כי "הנושא הועבר לטיפולה של המשטרה". מהמשטרה נמסר בתגובה: "איננו מכירים את הנושא".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by