בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מדיני-ביטחוני 
ריבלין תקף את רה"מ: "השליט הוא הקורבן"; נתניהו נגד האופוזיציה: "חמוצים" 

ריבלין תקף את רה"מ: "השליט הוא הקורבן"; נתניהו נגד האופוזיציה: "חמוצים"

 
מדיני-ביטחוני |
 

מושב החורף של הכנסת ה-20 נפתח בישיבה חגיגית. בנאומו תקף הנשיא את הקריאות נגד ביהמ"ש והתקשורת - ואת נתניהו: "אנו עדים היום לרוחות של מהפכה. במהפכה הזאת, השליט הוא גם הקורבן". נתניהו הדף את הביקורת נגדו בקרב התקשורת והאופוזיציה: "תעשיית הדכדוך הצמיחה ענף חדש - ענף החמוצים". כמה חברי כנסת מהאופוזיציה הורחקו בזמן שנאם. יו"ר האופוזיציה ח"כ הרצוג לנתניהו: "במקום שתתן לעם תקווה – אתה מדכא אותו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מושב החורף של הכנסת נפתח היום (שני) בצל הסערה סביב קידום החוק נגד חקירת ראש ממשלה מכהן. יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין התייחס בנאומו לסוגיית הישראלים המוחזקים בעזה. "דרישתנו מההנהגה הפלסטינית לא השתנתה ולא תשתנה: השיבו את בנינו הביתה", אמר.

 

נשיא המדינה, רובי ריבלין, התייחס למתקפה נגד רשויות החוק: "היום, כשלושה עשורים אחרי ההכרזה על ה'הפיכה החוקתית' ההיא, אני מבקש להצביע על מה שנדמה לי כתנועת הנגד של המטוטלת ההיסטורית, על מה שנראה שוב כהחלטה של הצמרת, לבלבל את היוצרות בתוכה. אנו עדים היום לרוחות של מהפכה או הפיכה שניה. הפעם, שלטון הרוב - הוא השליט הבלעדי. במקום 'היקום השפיט', אנו מוצאים את ה'יקום הפוליטי'. ותחת המציאות שבה 'הכל שפיט', צומחת המציאות שבה 'הכל פוליטי'".

 

לכתבות נוספות בנושא >>

בנט יתמקד בבג"ץ, לפיד בגיוס: ראשי המפלגות מציגים סדר יום

היום הכנסת חוזרת: אילו חוקים על הפרק - וכיצד משפיעות חקירות נתניהו?

 

 
נשיא המדינה רובי ריבלין ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בפתח מושב החורף
 נשיא המדינה רובי ריבלין ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בפתח מושב החורף   צילום: ערוץ הכנסת 
 

"התקשורת פוליטית, המוסדות הדמוקרטיים - כולם, מהפקידות המקצועית ועד למבקר המדינה, פוליטיים. בית המשפט העליון פוליטי, כוחות הביטחון פוליטיים, ואפילו צה"ל, צבא ההגנה לישראל שלנו פוליטי? מלוא כל הארץ ומוסדותיה - פוליטיקה. המהפכה הזאת מבקשת לקרוע סוף סוף, את מסכות הצביעות לכאורה, מעל שומרי הסף כולם. במהפכה הזאת, השליט הוא גם הקורבן. 'אנחנו נראה לכם מה זה', זהו פס הקול של המהפכה, תמה ממלכתיות מן הארץ ואחרינו המבול. אין לי לתאר אלא את אשר רואות עיניי, במה שנראה כניסיון מתמשך להחליש את שומרי הסף של הדמוקרטיה הישראלית", אמר ריבלין.

 

"אינני ילד. מובן שפוליטיקה היא אומנות הכוח, אבל מנהיגות, מנהיגות היא אומנות השימוש בכוח להגשמת חזון ודרך. לכן, בפתח המושב הנוכחי, ראוי שנזכור כי משילות פירושה לנווט את הספינה ולא להבטיח שכל מלח על סיפונה הוא בדמותך ובצלמך שלך. מנהיגות במדינה דמוקרטית היא המלאכה של יצירת הסכמות, לא של הכנעות", סיכם נשיא המדינה.

 

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, הגיבה לנאום בתקיפות: "נשיא שמזלזל בפוליטיקאים - מזלזל ברצון העם ופוגע בלב הדמוקרטיה. הנשיא ריבלין פגע היום בממלכתיות, כמו שאף נשיא לפניו לא עשה. זה הנאום הכי לא ממלכתי ולא דמוקרטי של נשיא בישראל. הדר בית"רי בוודאי לא היה בו. מוזר לשמוע את הדברים ממי ששימש שנים רבות כפוליטיקאי ואך לא מכבר נבחר לנשיא על ידי פוליטיקאים. בנאומו היום ירק הנשיא לבאר ממנה שתה".

 

 
ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתיחת מושב החורף של הכנסת
 ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתיחת מושב החורף של הכנסת   צילום: רויטרס 
 
 

אחרי נשיא המדינה, עלה לנאום ראש הממשלה, בנימין נתניהו. לקראת סוף נאומו תקף נתניהו את הביקורת נגדו. "תעשיית הדכדוך עדיין קיימת ויש לה נציגים מכובדים בבית הזה ובתקשורת. תעשיית הדכדוך הצמיחה ענף חדש: ענף החמוצים. פעם טיפחו אתרוגים היום הם עברו לחמוצים. היום הם אומרים שיש תחושת חמיצות בציבור. 'נתניהו מסתובב בפנים חמוצות. מחמיצים פה הזדמנויות היסטוריות'. כשהחמוצים מדברים ביניהם ניתן לשמוע שיחות כמו - 'נכון שהמצב איום ונורא? נכון שהכל קורס? אגב זכרתם להזמין כרטיסים לוויקנד בלונדון?' מקטרים וקונים".

 

נתניהו הציג גם את מושג השיסוי שקיים לדבריו בקרב מבקריו: "כשמחנה אחד מביע את דעתו זה חופש הביטוי, כשמחנה אחר מביע את דעתו זה שיסוי", אמר. בעקבות דברי נתניהו התפתחה מהומה במליאה וכמה חברי כנסת מהאופוזיציה הורחקו מהמקום.

 

ראש הממשלה התייחס גם לחקירות בהן הוא מעורב. "אתם משליכים את יהבכם על מיחזור סיפור הצוללות אבל גם אתם מבינים שהסיפור הזה יורד למצולות. אין צוללות, אז מה נשאר? סיגרים. אבל אתם יודעים שעל קבלת אוסף של עטים הוחלט אפילו לא לפתוח בחקירה. אז אם לא סיגרים, אז חמגשיות, אם לא חמגשיות אז חוק ישראל היום אבל גם כאן אתם בוודאי יודעים את האמת. אתם יודעים איזה סיקור אוהד קיבלו עשרות ח"כים שהצביעו בעד החוק השערורייתי הזה. מאין תבוא הישועה? אולי מהפגנות השמאל בפתח תקווה, מנסים להלך אימים על גורמי אכיפה ולהגיש כתב אישום בכל מקרה".


קודם לכן, הסכם הפיוס הפלסטיני זכה לאזכור בנאום ראש הממשלה: "אנו חפצים בשלום אמת ולא בפיוס מזויף, ולכן אנחנו מוכנים לנהל מו"מ לשלום עם ממשלה פלסטינית ולא עם חמאס שממשיכה לקרוא להשמדתה של ישראל. זוהי גם עמדתה של ארצות הברית", אמר. נתניהו גם התייחס לאיום האיראני ואמר: "אנו פועלים להגן על גבולותינו ועל פי הצורך. אנחנו נחושים למנוע מאיראן, שקוראת להשמדתנו, להצטייד בנשק גרעיני".

 

 
יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג
 יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג   צילום: ערוץ הכנסת 
 

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, נשא דברים ותקף את הקואליציה שמקדמת את החוק נגד חקירת ראש ממשלה מכהן: "מדינה המגיעה לשנתה השבעים במצב כשלנו היתה אמורה לכאורה להרגיש טוב עם עצמה. עמינו אמור היה להרגיש בטוח ורגוע. והנה אנו נציגיו מכל שכבות הציבור מגיעים לכאן, דווקא בפתח החודש הזה ובפתח המושב הזה, כשהציבור כולו מלא חרדות ותסכול עד אימה ממצבה ופרצופה של המדינה, כפי שהיא משתקפת בראש ובראשונה מהתנהגות הנהגתה, כתוצאה ממסע חרדות והפחדה שאתה ראש הממשלה מטפטף כבר שנים לתוכו. במקום שתיתן לעמך בטחון, אתה מפחיד אותו. במקום שתיתן לו תקווה - אתה מדכא אותו. במקום שתאפשר לרוחו לפעום ולליבו להלום באהבה, באחווה, בשלום וברעות - אתה קורע ומפלג אותו. הן את העם היושב בציון והן את העם היושב בתפוצות. הכל מותר, הכל אפשרי, נחצו כל הגבולות, נפרצו כל הסכרים והכל כדי לשמור על שלטונך. כנאמר 'המדינה זה אני ואני מעל לכל'. ואתם ואתן - חברות וחברי הקואליציה והממשלה, לא תוכלו להמשיך ולהסתתר ולאמר לא ידענו. לא תוכלו להיות כשלושת הקופים שאינם שומעים, אינם רואים ואינם מדברים. לא תוכלו לגלגל עינכם לשמים ולאמר - "לא ידענו את עשרת חטאיה של הממשלה הזו והעומד בראשה".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by