בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מקורבי שרון: כתב האישום של ארבל נולד בחטא 
 
 גירסת היועץ עומדת על שתי רגליים. שרון (אתר הכנסת)   
 
חדשות נענע

לדבריהם, טיוטת כתב האישום היא תוצאה של מאבקי כוח בתוך הפרקליטות. מזוז שלח מכתב לבג"ץ: לא טענתי כי שרון אינו אשם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מקורביו של ראש הממשלה, אריאל שרון, הגיבו הבוקר (שישי) לטיוטת כתב האישום כנגד שרון של פרקליטת המדינה הקודמת, השופטת עדנה ארבל. "טיוטת כתב האישום נולדה בחטא ומתוך מאבקי כח פנימיים בלתי חוקים בתוך הפרקליטות", אמרו מקורבי שרון. " זהו מקרה נוסף שבו פועלת עדנה ארבל בחוסר סמכות וחוסר קוליגיאיליות ומפרה סדרי ממשל תקינים".

לטענת המקורבים, חוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, "עומדת על שתי רגליה, בניגוד לרקורד הבעייתי של ארבל במאזן ההרשעות של אישי ציבור".
 

מזוז: לא טענתי ששרון לא אשם

 
בתוך כך, שלח אתמול היועץ המשפטי לממשלה את תשובתו לשלוש העתירות שהוגשו לבג"ץ נגד החלטתו לסגור את "תיק האי היווני" נגד ראש הממשלה ובנו גלעד. "אין מדובר במתן 'תעודת יושר ציבורית' לאיש מבין הנחקרים", כתב מזוז. כמו כן, טען מזוז בתשובתו כי בהחלטתו שלא להעמיד את שרון ובנו לדין "אין משום קביעה כעניין של ממצא פוזיטיווי כי לא נעשו מעשים לא חוקיים על ידי החשוד".

מזוז הדגיש כי החלטתו אינה "הכשר של שחיתות" או "מתן גושפנקא לקשר בין הון לשלטון". לדברי מקורבים למזוז, משפטים אלו נכתבו גם בטיוטות הראשונות של החלטתו, שפורסמה בשבוע שעבר. משפטים אלו נמחקו, לדבריהם, כי מזוז העדיף להתמקד אך ורק בראיות ובגלל שהדברים צריכים להיות מובנים מאליהם. מזוז הוסיף משפטים אלו למכתבו לבג"ץ רק לאחר שהבין כי הם אינם מובנים מאליהם, בשל הסערה הציבורית שפרצה בעקבות החלטתו.

ניסוח תשובת מזוז נמשך שלשום בערב ואתמול בבוקר. ניסוח התשובה לווה במחלוקות קשות בין היועץ לבין הפרקליטות עד לרגע האחרון. המחלוקת בין היועץ לפרקליטות נסבה סביב אזכורו או צירופו של "דו"ח סיכום הראיות", שהוכן בפרקליטות של מחוז המרכז. לטענת אנשי פרקליטת המדינה לשעבר, עדנה ארבל, לא ניתן להבין את המלצתה להגיש כתב אישום מבלי לקרוא אותו. דו"ח הראיות הונח יחד עם חוות דעת ארבל על שולחנו מזוז עוד בחודש מארס.

מזוז סירב לצרף את דו"ח הראיות לתשובתו, בטענה כי בעצם הסכמתו לפרסם את חוות דעתה המלאה של ארבל וטיוטת כתב האישום הוא עושה מעבר לחובה המוטלת עליו. זאת לאור פסיקת בג"ץ מלפני כחודש, שחייבה אותו לפרסם רק "תמצית ממצה" מחוות דעתה של ארבל.
 

מסרים מהפרקליטות

מזוז ואנשיו קיבלו במהלך שעות הבוקר אתמול מסרים מהמחלקה הפלילית בפרקליטות, שבראשה עומדות מי שהיו חברות בצוותה של ארבל, שדרשו לצרף להמלצות ארבל גם את דו"ח סיכום הראיות. כמו כן, התקבלו במשרד היועץ מסרים דומים באמצעות גורמים מסוימים, ביניהם מהחוקר דוד ספקטור.

גם מחלקת הבג"צים הצטרפה לדרישה זו בשלב מסוים. ראשי המחלקה ישבו עם היועץ על ניסוח התשובה לבג"ץ, אך מזוז הסכים רק לאזכר את עצם קיומו של דו"ח סיכום הראיות בתשובתו. עם זאת, מקורבי היועץ טוענים כי אם השופטים יבקשו לראות את דו"ח הראיות או כל מסמך אחר, הוא יוגש לבית המשפט. "מצדנו, שהם יעברו גם על הראיות הגולמיות אחת אחת", אמרו מקורבי מזוז.

ביום שלישי הקרוב אחר הצהריים ידון בג"ץ בהרכב של שבעה שופטים, בראשות הנשיא אהרן ברק, בעתירות נגד החלטת היועץ מזוז.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by