בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ירדן הסכימה לאמן את כוחות הביטחון הפלסטינים 
 
 מנגנוני הרשות יאוחדו עד ספטמבר. אבו עלא (לעם)   
 
חדשות נענע

עבדאללה מלך ירדן נפגש עם אבו-עלא והביע הסכמתו למהלך. לדברי אבו-עלא, הצעדים נעשים בתיאום עם מצרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עבדאללה מלך ירדן אמר שלשום (רביעי) לראש הממשלה הפלסטיני, אבו-עלא, כי ירדן מוכנה לסייע לפלסטינים, ולאמן את כוחות הביטחון שלהם. לאחר פגישתו עם המלך ועם שר החוץ הירדני, מרואן אל-מועשר, אמר אבו-עלא כי הרשות הפלסטינית "ביקשה רשמית מירדן לסייע בדיאלוג הפנים-פלסטיני ולסייע בבנייה מחדש ואימונם של כוחות הביטחון הפלסטינים". כמו כן, הביע אבו-עלא את שביעות רצונו מתשובת עבדאללה, וטען כי צעדים אלו נעשים בתיאום עם מצרים.
 

"תמיכה חזקה" בתכנית המצרית

 
שלשום נפגשו בטאבה נציגי הקוורטט הבינלאומי - האו"ם, ארצות הברית, האיחוד האירופי ורוסיה. בפגישה דנו הנציגים בתכנית מצרים לנוכחות ביטחונית ברצועת עזה לאחר נסיגת ישראל. נציגי הקוורטט הביעו "תמיכה חזקה" בתכנית המצרית, שבמרכזה מבטיחה מצרים לשלוח יועצים ביטחוניים לרצועה שיפעלו בתיאום עם כוחות הביטחון הפלסטינים. עם זאת, התכנית מציבה תנאים רבים, וביניהם דרישה לרפורמות מקיפות במנגנוני הביטחון של הרשות.

ויליאם ברנס, עוזר שר החוץ האמריקני, אמר לאחר הפגישה כי האמריקנים "מאוד מעריכים ומוקירים" את התכנית המצרית. האיחוד האירופי מסר הודעה לפיה נציגי הקוורטט הדגישו את תמיכתם במאמצי מצרים "לעבוד עם שני הצדדים כדי לערוך את ההסדרים שיהיו קריטיים להצלחת המהלך הישראלי לסגת מרצועת עזה".
 

מנגנוני הרשות הפלסטינית יאוחדו עד ספטמבר

בראיון ליומון הפלסטיני "אל-איאם" אמר אבו-עלא שמנגנוני הביטחון ברשות יאוחדו עד ספטמבר. בין דרישותיה המרכזיות של מצרים מהרשות היא צמצום מנגנוני הביטחון לשלושה. כמו כן, אמר אבו-עלא כי פגישת פסגה תיערך באוקטובר בין ישראל, מצרים, ארצות הברית והפלסטינים. הוא הוסיף כי קיימת אפשרות שנציגים ממדינות אירופיות ישתתפו בפגישה.

היוזמה המצרית מתקבלת בישראל ב"הערכה אך גם בספקנות והסתייגות". כך אמר לפני שלושה ימים גורם מדיני בכיר בתום ביקורו של ראש המודיעין המצרי, עומר סולימאן, בישראל. לדברי גורמים מדיניים, ביקור סולימאן לא הניב תוצאות בטחוניות ממשיות, וש"כרגיל, ערפאת מהתל במצרים".

לדברי מקורות פלסטיניים, יידחה ביצוע התכנית הביטחונית המצרית והרפורמות ברשות "לכל הפחות" למשך מספר חודשים. זאת למרות שביצוע התכנית היה אמור להתחיל כבר החודש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by