בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוש נחקר בפרשת הדלפת פרטי סוכנת הסי.איי.איי. 
 
 
חדשות נענע

בוש נחקר בנסיון לאתר את המדליף שחשף זהותה של סוכנת סי.איי.איי. כדי להתנקם בבעלה. בוש נעזר בעורך דין במהלך החקירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארצות הברית, ג'ורג' וו. בוש, נחקר אתמול (חמישי) במשך שעה וחצי, בפרשת הדלפת זהותה של סוכנת הסי.איי.איי. ולארי פליים.

במהלך החקירה, שנערכה על ידי התובע המיוחד פטריק פיצג'ראלד, נעזר בוש בעורך דין, ג'יימס שארפ, תובע פדרלי לשעבר. בוש לא נחקר תחת אזהרה. התובע המיוחד סירב למסור פרטים על החקירה.

פרשת פליים החלה לפני כשנתיים. ג'וזף ווילסון, השגריר לשעבר בניז'ר, התבקש לברר אמינות מסמך שהגיע לסי.איי.איי., לפיו קנתה עיראק אוראניום מניז'ר. ווילסון בילה חודשיים בניז'ר, ומסקנתו היתה שהמסמך היה מזויף, בין השאר משום שהשרים שהוזכרו במסמך לא כיהנו בתפקידם בתאריך בו נכתב. וילסון מסר זאת לסי.איי.איי., שהעביר את המידע לבית הלבן.

בנאום לאומה של הנשיא בוש, ב-20 לינואר 2003, בו שטח בוש את הסיבות למלחמה הקרבה בעיראק, הזכיר בוש את מכירת האורניום שלא היתה. זאת למרות העובדה שהסי.איי.איי. הזהיר את הבית הלבן מספר פעמים שהמידע אינו נכון. ביוני אשתקד, פירסם ווילסון את גרסתו לאירועים במאמר ארוך בניו יורק טיימס.

עוד באותו היום, מסר "מקור בכיר" לעיתונאי השמרני רוברט נובאק כי ולארי פליים, אשתו של ווילסון, היא סוכנת סי.איי.איי. הפועלת תחת שמות בדויים. נובאק פרסם את המידע, הקריירה של פליים חוסלה, ווילסון האשים את הממשל בפעולה נקמנית. חשיפתה של פליים העמידה אותה בסכנה, ורבים בקהילת המודיעין חשו שהיא נפלה קורבן למהלך פוליטי.

תגובת הבית הלבן היתה איטית, אך לאחר זמן מה הוקם צוות חקירה שמטרתו לחשוף את המדליף. החשדות התמקדו בצוות הבית הלבן. החשוד הראשוני היה היועץ הפוליטי של הנשיא, קרל רוב. לאחר מכן הועלה שמו של ראש המטה של צ'ייני, לואיס ליבי.

בתחילת החודש, נחקר גם סגן הנשיא צ'ייני בפרשה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by