בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גם היום לא יחודשו טיסות אל על לאיסטנבול 
 
 באל על מעריכים שהסכסוך ייפתר השבוע (ארכיון)   
 
חדשות נענע

המגעים שהתנהלו בסוף השבוע הסתיימו ללא תוצאות. הטיסות הופסקו ביום חמישי בשל דרישת הטורקים לצמצם את מספר המאבטחים המלווים טיסות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת אל-על הודיעה אתמול (שבת) כי לא תחדש את טיסותיה לאיסטנבול גם ביום ראשון. זאת לאחר שכשלו המאמצים הדיפולומטיים שהתנהלו במהלך סוף השבוע בין גורמי בטחון בישראל ובין השלטונות הטורקים. טיסות חברות התעופה הזרות לאיסטנבול נמשכות כרגיל.

המחלוקת התעוררה לאחר שהשלטונות הטורקים דרשו מאל על לצמצם את מספר המאבטחים החמושים בנמל התעופה באיסטנבול ובטיסות החברה. טיסות אל על לאיסטנבול הופסקו רשמית ביום חמישי. גם אתמול בוטלו שתי טיסות אל-על בקו תל אביב-איסטנבול. הנוסעים הועברו לטיסות של חברות תעופה זרות.

סמנכ"ל השירות של אל על, איתמר בר-טוב, אמר בראיון לגלי צה"ל כי אל-על שמה את "בטחון הנוסעים שלנו בראש מעיינינו. לא נתפשר על העניין הזה, ונרצה לתת את התשובה המתאימה בכל מקום ולכל מצב". בר-טוב הוסיף כי החברה תמשיך לנהל מגעים עם הטורקים בניסיון לפתור את המחלוקות ולחדש את הטיסות. באל על מעריכים שהסכסוך ייפתר עוד השבוע.

הטורקים אומרים כי ההחלטה אינה בלעדית לישראל ולאל-על, והיא נובעת מהרצון לצמצם את מספר המאבטחים הזרים של כל החברות בנמל התעופה של איסטנבול. גורמים מדיניים מעריכים שלמשבר התעופה אין קשר למתיחות ביחסים בין שתי המדינות בתקופה האחרונה, אלא אך ורק לנהלי עבודה טכניים של המאבטחים.

שגריר ישראל בטורקיה לשעבר, אלון ליאל, העריך שמשבר התעופה בין שתי המדינות מתקרב לסיומו: "ממה ששמעתי אתמול בערב מהשגריר הטורקי, המשבר נפתר בינתיים אבל עד שהטיסה לא ממריאה, לא אהיה בטוח שזה המצב".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by