בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: הפרטיות באינטרנט - אשליה  

מחקר: הפרטיות באינטרנט - אשליה

 
 
חדשות נענע 

מהמחקר עולה כי אתרים מפרים ביודעין את תנאי שמירת הפרטיות אותם קבעו בעצמם; ההפרה המדווחת ביותר: מעקב ללא הרשאה אחר הרגלי הגלישה של המשתמשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפרטיות באינטרנט היא "אשליה שנמוגה במהירות", כך קובע ג`יימס גריידי, מחברת המחקר והייעוץ גיגה אינפורמיישן גרופ. לפי מחקר שערכה החברה, חברות רבות מפרות בכוונה את פרטיות המבקרים באתריהן- אפילו בעסקאות כספיות מקוונות.

מהמחקר עולה כי קשה לאפיין דפוסים קבועים לאופן הפרת הפרטיות, שהיו מקלים על זיהוי ופתרון הבעיה. יחד עם זאת, המחקר שופך אור על שכיחות גבוהה של התופעה ועל שמירת כללי האתיקה בתחום - וקובע שאתרים רבים מפרים ביודעין את תנאי שמירת הפרטיות אותם קבעו בעצמם. במקרים אלו מידע הנאסף כביכול למטרה מסוימת או לתפוצה מוגבלת משמש למטרה אחרת או ניתן במכוון לגורמים לא מורשים.

ההפרה המדווחת ביותר של הפרטיות ברשת, לפי המחקר, היא לפי ממצאי גיגה, מעקב ללא הרשאה אחר הרגלי הגלישה של המשתמשים. אתרים רבים יכולים "לסמן" משתמשים ולדעת היכן ומתי היו מקוונים, זאת באמצעות cookies או מספרי זיהוי ייחודיים למוצרים ותוכנות (GUID`s).

המחקר ממליץ לארגונים לבנות מדיניות הגנה על פרטיות - ולעמוד בה, ולהוכחת טענתו נעזר בדוגמאות של חברות שהפרו תנאי שמירת פרטיות ונתבעו לדין. כמו כן מציע המחקר לחברות ליידע את המשתמשים ביכולות ה- cookies המוחדרים למחשביהם.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by