בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מדיני-ביטחוני 
נתניהו: "חברי האופוזיציה רוצים שאתפטר מהיום שנכנסתי לתפקיד" 

נתניהו: "חברי האופוזיציה רוצים שאתפטר מהיום שנכנסתי לתפקיד"

 
מדיני-ביטחוני |
 

ראש הממשלה השתתף בדיון 40 חתימות מיוחד בכנסת. "מה לעשות, ראש ממשלה מחליפים בקלפי". "אי אפשר לחקור את לפיד כי הוא לא עשה כלום", תקף ח"כ ביטן. "אנחנו בוחרים בשלום ואתה בוחר באפרטהייד", האשים יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ עודה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה בנימין נתניהו
 ראש הממשלה בנימין נתניהו   צילום: רויטרס 
 
 

מליאת הכנסת סערה היום (שני) בעת דיון 40 חתימות בנושא הזדמנויות למשא ומתן והאתגר המדיני של ממשלת ישראל שיזמה סיעת מרצ. בסוף דבריו בדיון שבו היה מחויב להשתתף, טען ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "חברי האופוזיציה רוצים שאתפטר מהיום שנכנסתי לתפקיד. אין שום דבר חדש, רק התירוץ מתחלף. מה לעשות, ראש ממשלה מחליפים בקלפי". חברי כנסת מהליכוד מחאו כפיים לנתניהו כשירד מדוכן הנאומים.

 

ראש הממשלה התייחס לנושא הדיון וטען: "אנחנו הופכים את ישראל ועיניכם אינן רואות את זה. לא היה אף פעם דבר כזה. כל אדם הוגן רואה את הדבר הזה. איך אנחנו עושים את זה? אנחנו מייצרים את ההזדמנויות האלה. היום פרסמו שמדד אי השוויון ירד לרמה הנמוכה ביותר מאז 2001. רואים ירידה עקבית מ-2009. מי נבחר ב-2009? כל שנה זה יורד. בניגוד גמור לטענה שלכם. הפערים במדינת ישראל מצטמצמים כי אנחנו מייצרים צמיחה וצמיחה מייצרים מקומות עבודה. אנחנו עושים צעדים בקצבאות מושכלות. אנחנו מעלים את השכר".

 

אחרי נתניהו עלה לדוכן הנאומים יו"ר האופוזיציה, יצחק הרצוג. "תשאל את השותפים שלך אם הם רוצים בחירות. בוא נראה אותך. לדעת רבים בבניין הזה, אתה לא תנצח. לציבור נמאס. אם היית ראש ממשלה לפני 40 שנה, וסאדאת היה מגיע לארץ, היית בורח מלהתמודד איתו. היית פוחד מלעשות שלום איתו. אתה נבהל מבנט, ומאלקין. אתה לא מסוגל לומר את האמת שלך", אמר.

 

 
ח"כ דוד ביטן
 ח"כ דוד ביטן   צילום: חדשות 10 
 

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן (הליכוד), התייחס לחקירות השונות בהן מעורבים רה"מ ומקורביו. "היום לא לוקחים בחשבון את הקשר שיש בין חקירה לבין התקשורת. יש העצמה של חקירה נגד איש ציבור. אנחנו צריכים לחוקק נגד זה. יש פה הגנה על שלטון החוק, לא תקיפה של שלטון החוק. הנה, תיק 3000, אני לא ידעתי שלדוד שמרון קוראים בנימין נתניהו. כשעמרי שרון נחקר, לא האשימו את שרון. שאורי שני נחקר אף אחד לא האשים את שרון. כשיש מקורבים שנחקרים, זה לא אומר שמי שמינה אותם אשם גם הוא". בתום דבריו של ח"כ ביטן התעוררה מהומה במליאה וזאת לאחר שתקף את ח"כ יאיר לפיד. "לפיד מדבר על חברי הכנסת של הליכוד? אפשר לחשוב. הם אנשים מצוינים. הוא לא שווה כלום. הוא לא עשה כלום בחיים. לחקור את לפיד אי אפשר כי הוא לא עשה כלום. היה עיתונאי, ישב בערוץ 2 והנחה".

 

"ראש ממשלה שמצטלם עם חמוצים. קורה שם משהו רע ואתם יודעים את זה. אל תעשו את עצמכם שלא", אמר ח"כ לפיד (יש עתיד) ופנה לראש הממשלה: "אנחנו שמחים שאתה פה. ראיתי מתנגד לחוקים פרסונליים, וראיתי שאתה מתנגד להצעות על המפכ"ל. הצעה: תעצור את זה. תקרא לרוטווילים שלך, ביטן ואמסלם, ותגיד להם לעצור את זה. מה קורה? הנתניהו שאני זוכר לא היה מתנהג ככה. לא היה מגיע למצב שהעוזרים שלו מעורבים בפרשת הצוללות. אתה לא היית כזה. לא היה מצב בעולם שח"כים יושבים לידך ותוקפים משפחות שכולות".

 

 
ח"כ יאיר לפיד
 ח"כ יאיר לפיד   צילום: אבישג שאר יישוב 
 
 

ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני) פנה גם הוא לראש הממשלה: "יש לנו רגע של חסד בצד המדיני, בצד הביטחוני והכלכלי - למה אתה לא מנצל אותו. אנחנו מכירים 40 שנה. עשינו דברים יחד. משילות היא לא הבעיה שלך, לא במפלגה ולא בקואליציה. מדוע אתה לא מסמן כמטרה את ההסדר הישראלי - פלסטיני? יש לך אווירה בינלאומית נוחה, ויחסים טובים עם ארה"ב. יש פה רגע של חסד. אתה רוצה להשאיר להם מדינה בטוחה ולא סכסוך מדמם. אני מאמין שאתה רוצה מדינה יהודית, מוסרית ודמוקרטית אבל אנחנו הולכים בדרך הפוכה".


"כשנתניהו לחוץ הוא עושה את מה שהוא הכי טוב - מסית מפלג ומפיץ שנאה. כלבי התקיפה שלך משתוללים", אמר ח"כ איימן עודה (הרשימה המשותפת), "כעומק החקירה - עומק החקיקה הגזענית והמפלה. את חזונך המדיני, ראש הממשלה כולנו מכירים - לעד תחיו על חרב. אפילו חבריך האמריקנים יודעים שאתה וממשלתך אתם חזית הסירוב לשלום. אנחנו נמצאים בצומת ברור: יש רק שתי אופציות - שלום או אפרטהייד. יום אחד הכיבוש יסתיים, השאלה היא רק מתי וכמה קורבנות פלסטיניים וישראלים ישלמו בחייהם. האחריות על הסבל ועל השכול היא שלך ראש הממשלה בנימין נתניהו. אנחנו בוחרים בשלום ואתה בוחר באפרטהייד".


דיון 40 חתימות הוא כלי של האופוזיציה להתעמת עם ראש הממשלה. במקרה שבו נאספות 40 חתימות בנוגע לדיון על נושא מסוים, הדבר מחייב את ראש הממשלה להופיע לדיון מתחילתו ועד סופו.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by