בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
השרים החליפו קללות: "אנטישמי" ו-"גזען" 
 
 נמאס לי לשמוע אתכם. שלום (לעמ)   
 
חדשות נענע

סערת רוחות בממשלה: בדיון על מצבו של העם היהודי בתפוצות התפרצו השרים לפיד שלום וקיללו איש את עמיתו. היום הוגש דו"ח על "קפאון" ביהדות העולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דברים קשים נשמעו היום (ראשון) בישיבת הממשלה, בדיון על מצבו של העם היהודי בתפוצות, במהלכה התלהטו הרוחות בין השרים יוסף לפיד וסילבן שלום, שכינו אחד את השני "אנטישמי" ו-"גזען".

המהומה החלה כשלפיד טען נגד אי השוויון בין האוכלוסיה האורתודוכסית והקונסרבטיבית בארץ. אפלייה זו, אמר, גורמת ל"85 אחוזים מהיהודים בארצות הברית, שהם רפורמים וקונסרבטיבים, להתרחק מישראל, כי בארץ לא מכירים ברבנים שלהם".

לשמע הדברים התפרץ השר שלום וצעק כי ב"כל פעם שמדברים על נושאים יהודיים אתם באים עם ההתקפות שלכם על היהדות". נוכח התפרצותו הטיח לפיד בפני שלום את המלים "אתה אנטישמי", ושלום ענה לו: "ואתה גזען". השרים חזרו בהם מהדברים שאמרו.

"הממשלה צריכה להכיר בגיורים של הרפורמים והקונסרבטיבים", אמר השר אברהם פורז. לדבריו, מדובר בתנועות הפועלות באופן חיוני למען העם היהודי בארצות הברית. עוד אמר פורז, כי עידוד הקונסרבטיבים בארץ תהיה הדרך היחידה לאפשר גיור לכ-200 אלף זכאי חוק השבות, ובתוכם רוב של אזרחי המדינה שאינם נחשבים ליהודים על פי ההלכה.

בתוך כל התפרסם היום דו"ח של המכון לתכנון מדיניות העם היהודי, בראשות דניס רוס, הקובע כי ישראל אינה מתחשבת בהשלכות החלטותיה על העם היהודי בתפוצות. יהדות העולם, אמר רוס, נמצאת במצב של קיפאון ומאזן דמוגרפי שלילי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by