בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כדורים נגד קרינה יחולקו לאוכלוסיה הסמוכה לכור בדימונה 
 
 החלוקה בעקבות מסקנות תרגיל. הכור בדימונה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ראש עיריית ערד: "זהו כסת"ח". ח"כ ברונפמן קרא לחשוף את הסיבה לחלוקת הכדורים. במערכת הביטחון מדגישים: החלוקה לא מעידה על סכנת קרינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כדורי לוגול, המשמשים כנגד קרינה, יחולקו לאוכלוסייה הסמוכה לכור הגרעיני בדימונה, כך החליטה היום (ראשון) הממשלה. למרות הדגשת מערכת הביטחון כי אין בחלוקה עדות לסכנת קרינה, יחולקו הכדורים לתושבים כבר במהלך החודשיים הקרובים.

ראש עריית ערד, מוטי בריל, הביע התנגדות לחלוקת הכדורים והודיע כי עיריית ערד לא תשתתף בחלוקה. "זה נראה כמו תרגיל ביחצנות או ככסת"ח", אמר בריל.

לדבריו, כיפת הכור אמורה לבלום כל דליפה. "הסכנה היחידה היא פגיעה חיצונית בכיפה" אמר בריל, "בימי הסקאדים ב-91' הייתי חבר בצוות החירום של הכור וגם אז לא שקלנו את החלוקה, אז בטח שעכשיו, שלא נשקפת סכנה של טילים, אין בכך שום היגיון".

ח"כ רומן ברונפמן מסיעת מרצ-יחד קרא לחשוף את הסיבה לחלוקת כדורים נגד קרינה לאוכלוסייה הסמוכה לכור הגרעיני בדימונה. "זו החלטה תמוהה" אמר ברונפמן", אם אין סכנה, כפי שמדווחת מערכת הביטחון, הרי שמדובר בבזבוז סרק של כספי הציבור, כפי שנעשה עם ערכות המגן במלחמת המפרץ השנייה. אם יש סכנה - יש להוציאה לאור".
 

מופז: החלוקה נעשית בהתאם למקובל בשאר העולם

 
החלטת פיקוד העורף על חלוקת הכדורים נעשתה לאחר תרגיל שדימה חלוקת כדורים לאוכלוסייה במצוקה, כתוצאה מתוצאות שלא הביאו לשביעות רצון הוחלט להתחיל כבר עתה לחלק את הכדורים.

שר הביטחון, שאול מופז, אמר בישיבת הממשלה כי ההחלטה על החלוקה נעשתה בהתאם למקובל בשאר מדינות העולם. לדבריו, לאחר סקרים שנעשו באוכלוסייה השוכנת סמוך לכורים גרעיניים, יש צורך לחלק את הכדורים.

חשוב לציין, שיש ליטול את הכדורים רק במקרה הצורך ובהתאם להודעה שתתקבל מפיקוד העורף.

כדורי הלוגול הם כדורי אשלגן יודיד המשמשים להצפת בלוטת התריס ביוד בעת מצב חירום רדיולוגי. יוד רדיואקטיבי נוטה להצטבר בבולטה ועלול לפגוע בתפקודה. היוד שבכדור הלוגול מרווה את בלוטת התריס ביוד וחוסם בכך את הקליטה והצטברות היוד הרדיואטיבי שחדר לגוף.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by