בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אושרו התקנות נגד "כלבים מסוכנים" 
 
 מדינה ללא כלבים מסוכנים (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

ועדת הכלכלה של הכנסת החליטה: אי אפשר יהיה לייבא לארץ כלבים מסוכנים. בעלים של כלב מסוכן יידרש לעקר או לסרס את הכלב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום (שני) שורת תקנות שגיבש משרד החקלאות, שלפיהן אי אפשר לייבא לארץ שמונה גזעים של כלבים מסוכנים. התקנות קובעות עוד שבעלים של כלב מסוכן יידרש לעקר או לסרס את הכלב.

הוועדה קבעה כי כלב מסוכן הוא כלב השייך לגזע מסוכן וכן כלב שהוא הכלאה של גזע מסויים ויש דימיון פיסי בין דפוסי התנהגותו ותכונותיו הפיסיות לאילו של הכלב המוגדר כגזע מסוכן. ברשימת הגזעים המסוכנים נכללים: אמסטף, בול טרייר, דוגה ארגנטינאי, טוסה יפאני, סטאף אנגלי, פיט בול טרייר, פילה ברזילאי, ורוטווילר.

עוד קובעות התקנות כי בעל כלב מסוכן יחוייב לחסום את פיו של הכלב בזמם בכל עת שבסביבתו, כולל בתחומי הבית, נמצאים ילדים מתחת לגיל 16. בנוסף, ייאסר על יציאת כלב מהחצר אלא אם הוא מוחזק בידי אדם שגילו עולה על 16. כמו כן, בעל כלב מסוכן יחוייב לגדר ולנעול אל החצר שבו מוחזק הכלב באופן שימנע ממנו לצאת, ויציב שליטה בכניסה לחצר שבו כתוב "זהירות כלב מסוכן".

שר החקלאות, ישראל כץ, אמר בוועדה כי מטרת התקנות היא להבטיח שבתוך מספר שנים לא יהיו בישראל הכלבים המסוכנים וכי כל ספק צריך שיעבוד לטובת בני האדם. הוא הוסיף כי ההכחדה ההדרגתית של הזנים היא הדרך הסבירה יותר בהשוואה לאפשרות של השמדת הכלבים הקיימים כיום.

שר הפנים, אברהם פורז, שנכח בדיון טען מנגד כי "האחריות על התנהגותו של הכלב מוטלת על האדם. כמו שאקדח אינו יורה לבד כך גם לגבי כלבים. החקיקה צריכה לטפל באנשים ולא בכלבים מגזעים מסויימים".

רפאל שחף מהסתדרות הרופאים הווטרינרים אמר לעיתון "הארץ" כי הוצאת גזעים המחוק לא תפתור את הבעיה כי יווצרו הכלאות שונות ומשונות שלא יהיה ניתן לעקוב אחריהן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by