בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר הועדה לזכויות הילד: "הממשלה ויתרה על ילדי לוד" 
 
 
חדשות נענע

היום נערך דיון בוועדה לזכויות הילד בכנסת בנושא מניעת הטיפול ממאות ילדי לוד הנמצאים בסיכון. יו"ר הוועדה: הממשלה מתנהגת כאילו ילדי לוד שייכים למדינה אחרת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היום (שני) נערך דיון בוועדה לזכויות הילד בכנסת, בראשות ח"כ הרב מיכאל מלכיאור. הדיון עסק בנושא "מניעת טיפול ממאות ילדים בסיכון בלוד", והוא נערך בעקבות הצעה לדיון מהיר של חברי הכנסת עיסאם מחול וענבל גבריאלי. לדיון הגיעו ראש עיריית לוד, בני רגב, מנכ"ל העירייה, אריה בן חמו, ופקידי הסעד של העיר.

"מצבם של שירותי הרווחה בעיר לוד כל כך קשה, עד כי הם אינם מתפקדים כלל, עד כדי כך שהעובדות הסוציאליות, שאמורות לטפל בנזקקים, הפכו בעצמן לאוכלוסייה נזקקת", אמרה ח"כ גבריאלי. "זהו רק קצה הקרחון בסיפורה העצוב של לוד, שבחודשים האחרונים אינה מתפקדת כלל", היא הוסיפה. "מצב בלתי נסבל זה דורש התערבות מיידית של משרדי הרווחה, הפנים והאוצר, כדי להפעיל ישירות את שירותי הרווחה בעיר. פתיחת חשבון ייעודי לשירותי הרווחה חייב להינתן בדיוק כפי שנעשה להבטחת שירותי החינוך בערים השונות בארץ".

ח"כ גבריאלי תקפה גם את הממשלה. "לא ייתכן שתקציב הרווחה לעיר לוד נבלע לכיסוי גירעונות", אמרה ח"כ גבריאלי, "בכך מפקירה ממשלת ישראל את שלומם של הילדים עד כדי משחק בחייהם. לילדים בלוד אין זמן להמתין עד פתרון המשבר ברשויות המקומיות".

גם יושב ראש הוועדה, ח"כ הרב מיכאל מלכיאור, אמר כי הממשלה "ויתרה על ילדי לוד. היא מתנהגת כאילו הם שייכים למדינה אחרת".
 

ילדים גונבים ספרים כדי ללמוד

 
מנכ"ל המועצה הלאומית לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן, אמר כי משרד הרווחה ממשיך להזרים את תקציבי הרווחה לעירייה "למרות שלא קיימת חקיקה שמשנה את ייעודם של הכספים ומפנה אותם לטיפול בילדים בסיכון". לדבריו, תקציבי הרווחה מעוקלים מיידית, ובכך לא מגיעים ליעדם המקורי. עוד אמר קדמן כי יש להכריז על "רעידת אדמה" בעיר, ולשלוח צוות חירום שמטרתו הצלת הילדים בסיכון. "יש למנות ועדה קרואה לענייני רווחה שדרכה יעבירו את הכספים למימון הסיוע לילדים בסיכון", הוסיף קדמן.

בדיון נכח גם מפקד משטרת לוד, סנ"צ יוסי בוקר, שסיפר כי ילדים בלוד "גונבים ספרים כדי ללמוד" או שעוסקים "בסחר בסמים עם ילקוט בית ספר על הגב". "מעגל העוני והפשע הולך ומתרחב", אמר סנ"צ בוקר.

לדברי מנהל מחלקת הפרט והמשפחה בעירייה, מיקי שרון, 48 עובדי שירות הרווחה בלוד עזבו את תפקידם, ונשארו רק 32 עובדים. "על שולחנה של פקידת הסעד האחת שנותרה, מונחים 207 תיקים של ילדים בסיכון גבוה מאוד, שחלקם בסכנת חיים", אמר שרון. "כל המסגרות שבנינו במשך השנים הולכות וקורסות - אין טיפול בילדים בפנימיות, אין טיפול בבקשות של הורים לפעוטות בסיכון למעונות יום, וגם המועדוניות נסגרו".


ראש עיריית לוד, בני רגב, אמר כי עובדי העירייה לא מקבלים שכר כבר 5 חודשים "בגלל הגירעון הקשה אליו נקלעה העירייה". לדבריו, הוועד, "משיקולים פוליטיים, מנסה לשבש את המשך תפקודה של העירייה, ואף מאיים על העובדים ופקידי הסעד שרוצים להמשיך לעבוד".

בשבוע הבא תתכנס שוב הוועדה לדיון חירום, בהשתתפות שרי הרווחה והפנים, בכדי לנסות לתת מענה מידי למאות ילדי לוד הנמצאים בסיכון.
 

ושוב, אין מים

בתוך כך, ניתקה חברת מקורות את זרם המים לעיר בעקבות חובות כבדים של העירייה. התושבים נאלצו להשתמש בבקבוקי מים שאגרו מראש. בעיריית לוד תקפו את החלטת מקורות בטענה שהעירייה מנסה לעשות הכל כדי לסגור את החובות ו"הפסקות המים היזומות לא יעזרו לגיוס הכספים".

היום ערכו תושבי לוד מסע לוויה לעיר, שייצא מבניין העירייה לכיוון משרד ראש הממשלה בירושלים. התושבים מוחים על "היעדר תנאים מינימליים לתושבים"
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by