בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מסוק צה"ל ירה 5 טילים לעבר שכונת רימאל בעזה 
 
 ממליצים לא להסתפק בפעולה שגרתית (רויטרס - אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

הפלסטינים מדווחים על שלושה פצועים קל עד בינוני. כמו כן, מקורות פלסטינים מדווחים כי צה"ל מבצע ירי כבד לעבר שכונת נמסאווי בחאן יונס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מסוק ישראלי ירה היום (שלישי) חמישה טילים בשכונת רימאל בעזה. לדברי עדי ראייה שנכחו במקום חמשת הטילים פגעו בבית דירות, בו ממוקמים משרדי תחנות טלוויזיה ערביות רבות. בבניין נמצאים, בין היתר, משרדי רשת הטלוויזיה "אל ג'זירה" ו"אל מנאר", ומשרדי העיתונאי הפלסטיני מוסטפא סוואפטה, הנחשב מקורב לחמאס. הפלסטינים דיווחו על שלושה פצועים באורח קל עד בינוני.

כמו כן, מקורות פלסטינים מסרו כי צה"ל מבצע ירי כבד לעבר שכונת נמסאווי בחאן יונס. יעד הירי אינו ידוע עדיין.

דובר צה"ל מסר בתגובה כי חיל האוויר תקף הלילה ברצועת עזה שני יעדי טרור במחנה הפליטים נוסייראת במרכז הרצועה. הותקפה מחרטה המהווה חלק ממהלך ייצור אמצעי לחימה ברצועה, ששימשה את ארגון החמאס לפיתוח וייצור אמצעי לחימה שונים. כמו כן, בעיר עזה הותקף מבנה אשר שימש את החמאס כצינור תעמולה והסתה ברצועה, והוא היה מצוי בקשר מול הגורמים המבצעים, וסייע בנטילת אחריות לפיגועי טרור.
 

ישראל תגיב בחריפות

 
אתמול קיימו ראש הממשלה, אריאל שרון, ושר הביטחון, שאול מופז, התייעצויות בהם הוחלט כי ישראל תגיב בחריפות לירי הקסאם בשדרות ולהתקפה על מוצב אורחן . פגישת שרון ומופז נערכה במקביל להלוויות שלושת הקורבנות בשני האירועים הללו.

על פי הערכות שהתגבשו לאחר הדיון ישראל לא תסתפק בתקיפה אווירית, וצה"ל יצא לפעולה של כמה ימים ברצועת עזה. גורם מדיני אמר כי הפיגוע במוצב הוא "פיגוע אסטרטגי וגם חפירת מנהרה מתחת למוצב היא פעולה חריגה, ולא ניתן לעבור על כך לסדר היום". לדבריו, גם ירי רקטות הקסאם לעבר שדרות הוא פעולה אסטרטגית.

במהלך שעות הבוקר, זמן מועט לאחר ירי הקסאם על שדרות, אמר השר יוסף לפיד כי ישראל לא יכולה לעבור בשקט על מה שקרה בשדרות. "לא יכול להיות שישראל תהיה מדינה מופגזת. גם רודפי השלום הקיצוניים ביותר צריכים להסכים לכך שמעשה כזה לא יכול להפוך לשגרה בחיינו, וצריך תגובה מתאימה", הוסיף לפיד.

הערב פוצץ צה"ל, בתגובה ראשונית, שני בנינים רבי-קומות הקרובים למוצב אורחן, ומוכרים בשם "עמי ותמי". לדברי גורם צבאי, ארגוני הטרור ערכו תצפיות מבניינים אלו על פעילות צה"ל במוצב. כח משוריין נוסף של צה"ל חדר אתמול לשטחי רצועת עזה, במטרה להשיג שליטה בתצפית ובאש על האזור ממנו נורו היום רקטות הקסאם לשדרות.

שלשום תקפו מסוקי צה"ל מטרות בעזה. זאת בתגובה לפיצוץ המטען מתחת למוצב אורחן, ממנו נהרג החייל רועי ניסים ז"ל. עם זאת, במערכת הביטחון ממליצים לא להסתפק בפעולה "שגרתית". צה"ל מנסה במקביל לאתר את פתח המנהרה ממנה פעלו מבצעי המתקפה באורחן. לדברי גורם צבאי, האזרחים בקרבת המבנה, שממנו נבנתה המנהרה, ידעו על כך ו"יש צורך לבצע פעולת ענישה והרתעה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by