בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"ץ ידון בעתירות נגד סגירת תיק האי היווני 
 
 אולם בית המשפט העליון (באדיבות אתר בית המשפט)   
 
חדשות נענע

שבעה שופטים ידונו ב-3 עתירות שהוגשו נגד החלטת היועמ"ש לסגור את התיק נגד רה"מ שרון ובנו גלעד. בייניש לא תשתתף בהרכב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שבעה שופטי בג"ץ יתכנסו היום (שלישי) לדון בשלוש עתירות שהוגשו נגד החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לסגור את התיק נגד ראש הממשלה, אריאל שרון, ובנו גלעד בפרשת האי היווני.

השופטים שיידרשו להעניק את ההכרעה הם נשיא בית המשפט העליון אהרון ברק, אליהו מצא, מישאל חשין, יעקב טירקל, אליעזר ריבלין, איילה פרוקצ'יה ואדמונד לוי. השופטת דורית בייניש לא תשתתף בהרכב וזאת בשל ידידותה עם השופטת ופרקליטת המדינה לשעבר, עדנה ארבל, שכתבה את טיוטת כתב האישום נגד ראש הממשלה.

השופטים יידרשו בין היתר לטענותיהם של הארכיאולוג מאיר בן-דב והאדריכל אהוד רפופורט, שהועסקו בפרויקט האי היווני. בתצהיר שהגיש בן דוב אתמול הוא טוען כי בתקופת העסקתו בפרוייקט, גלעד שרון לא נכח בישיבות ושמו לא עלה כלל, דבר הנוגד את דבריו של מזוז שאמר כי העסקתו של גלעד שרון בפרוייקט האי היווני לא הייתה פיקטיבית. העותרים טוענים כי גלעד הועסק בפרויקט רק לאחר שדודי אפל גילה שיצטרך סיוע בשינוי החקיקה ביוון על מנת להקים את הפרויקט.

כמו כן יבדקו השופטים אם החלטתו של מזוז גובשה והוצגה ככתב הגנה או כתביעה. העותרים טוענים כי החלטת מזוז נוסחה ככתב סניגוריה וכי הוא השתמש בכלים של סניגור ולא של תובע בהגעה למסקנות חקירתו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by